Блоґ Григоренко Сюзана

Зміна структури посівних площ 2023 року: насіння достатньо, як і досвіду в аграріїв, головне — перемога

04.10.2022

В поточному сезоні через війну посівний клин в країні зменшився на 25%, проте за словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, це у жодному разі не загрожує продовольчій безпеці України. Головна відмінність цьогорічної посівної, за винятком екстремального характеру її проведення в умовах бойових дій — це зміна аграрних пріоритетів у сільгоспвиробників та часткове зменшення виробництва експортноорієнтованих культур.

Пшениця, кукурудза, соняшник: завдяки надзусиллям аграріїв Україна цьогоріч буде з хлібом, олією та експортними грошима

14.09.2022

У світовому землеробстві спостерігається стабільне збільшення валових зборів зерна. Основною культурою, що є лідером за площами посіву та валових зборів у світовому виробництві, є пшениця. В Україні пшениця насамперед є основною продовольчою культурою, обсяги експорту якої зростали б, якби не війна.

Пшеничні жнива ще тривають, але цифри для аналізу ситуації вже є. 

Можемо розраховувати на ріпак: непроста, але перспективна історія.

01.09.2022

Попри все нові складнощі з вирощуванням та реалізацією ріпака, які з'являються щороку, попит на цю культуру серед аграріїв та експортерів весь час зростає. Традиційно ріпак є однією з найбільш маржинальних та експортно орієнтованих сільгоспкультур. За 2018–2021 рр. обсяги українського експорту насіння ріпака на світовий аграрний ринок збільшилися до 2,67 млн тонн, а виторг досяг 1,69 млрд доларів США. Для агробізнесу ріпак є вигідною альтернативою соняшнику, а за ціною ця культура є досить рентабельною.

Ринок насіння сої. Виклики та прогнози

31.08.2022

Якби існувала аграрна премія “Оскар” чи “Греммі”, в категорії “Відкриття року” кілька років поспіль обов’язково була б соя. Зручна, вигідна, експортноорієнтована культура з кожним роком утримує позиції по площах посівів і останні 5 років – по рівню врожайності. Навіть 2022 рік та посівна під кулями не стали винятком: 2021-го під соєю було 1,2 млн га, цьогоріч – 1,19 млн га. Чи сіятимуть сою наступного року та чи готовий до цього насіннєвий сектор – у матеріалі.

Експорт жита розблоковано: чому це важливо і як вдалося це зробити?

30.08.2022

Повномасштабне вторгнення росії в Україну позначилося на всіх сферах життя, зокрема й аграрній. Через бойові дії уряд обмежив перелік товарів для експорту за кордон. Обмеження стосувалося кукурудзи, жита, вівса та пшениці. Посадовці були вимушені піти на такий крок, аби створити в Україні резервний запас продуктів на наступні два роки. І їм це вдалося. Тому вже незабаром заборону на експорт деяких різновидів аграрних культур зняли.

Відновлення експорту: чому не так швидко, як би того хотілося

25.07.2022

Відновлення експорту української продукції – довготривала процедура. І навіть переговори в Туреччині не вирішать долю українського насіння за одну зустріч. На думку міністра зовнішніх справ України Дмитра Кулеби, у росії є два варіанти розв'язання цієї проблеми: або продовжити душити українську економіку заблокованими та замінованими портами, або зіграти роль доброчинця для країн Африки, які потерпають від голоду й бідності.

Земля під паром: чому аграрії повинні працювати навіть під час війни

20.07.2022

На початку літа українські аграрії успішно завершили посівну кампанію. Попри бойові дії, замінування, дефіцит палива, пошук нових логістичних маршрутів аграрний фронт впорався. Разом з тим найближчим часом розпочнеться нова посівна, яку потрібно провести попри повномасштабне вторгнення росії в Україну. За даними ООН, зрив ще й цієї посівної може призвести до світової продовольчої кризи.

Осіння посівна: чого очікувати та що буде далі?

06.07.2022

Тільки-но українські аграрії подолали кризу весняної посівної та виклики під час весняної посівної, як стартував посів озимих культур на півдні України в Миколаївській, Запорізькій та Одеській областях. А вже в кінці літа - на початку осені розпочнеться висів озимих на всій території України. Як проходитиме осіння посівна кампанія і що висіватимуть - у матеріалі. 

Яка була посівна до повномасштабного вторгнення в Україну?

Боротьба за посівну 2022: як український агросектор долає виклики, спричинені війною

22.06.2022

З початку повномасштабного вторгнення в Україну аграрії зіштовхнулися з багатьма викликами, які могли зірвати посівну 2022 року. Замінування полів, пошкодження техніки, знищення складів, складання нових логістичних маршрутів, перевезення продукції з небезпечних регіонів – з усім цим боровся аграрний сектор. Але попри постійні проблеми, спричинені війною, посівна відбулася. У результаті – засіяно понад 14 млн ярих культур. Це менше ніж минулого року, однак зважаючи на умови – це вже досягнення.

Як російські військові знищують генетичний потенціал агросектору й чим це загрожує людству

06.06.2022

У середині травня працівники інституту рослинництва ім. Юр'єва повідомили, що російські військові цілеспрямовано поцілили в одне з приміщень, де зберігалися генетичні зразки різних рослин. Ярі культури саме готували до висіву. Унаслідок обстрілу приміщення зі зразками повністю згоріло. Однак, як виявилося пізніше, працівники встигли зробити дублікати цих культур. Натомість у небезпеці опинилися посіви озимих.