Робоча зустріч з питань охорони прав на сорти рослин

У суботу, 15 червня 2013 року, відбулася робоча зустріч виконавчого директора Насіннєвої асоціації України Валерія Хаджиматова з Технічним директором Європейської насіннєвої асоціації Берт Шольтом та Директором Українського інституту експертизи сортів рослин Петром Василюком. Метою зустрічі, передусім, було обговорення низки ключових питань, зокрема:
- система прийому насіння для сортовипробування;
- дотримання вимог процедури кодування та питання конфіденційності при роботі з насінням;
- необхідність удосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності;
- дотримання методики випробувань;
- процедура збору та аналізу даних, отриманих від проведених досліджень.
Разом з тим, Берт Шольт, від імені компаній – членів Європейської насіннєвої асоціації, учасників насіннєвого ринку України, висловив занепокоєння щодо процесу завезення насіння для сортовипробувань компаніями у посівний період 2013 року, та зазначив на важливості своєчасної поставки зразків для подальшого проведення якісної експертизи.
Ці питання є актуальними ще й тому, що у випадку, якщо ситуація залишиться незмінною, Україна не зможе залучати до ринку нові сорти та останні селекційні розробки.
Під час зустрічі було наголошено на необхідності ефективного вирішення порушених питань на засадах взаємного співробітництва та об’єднання зусиль учасників зустрічі.