Комітет Європейського парламенту з питань сільського господарства та розвитку сільських територій, AGRI, підтримав визнання еквівалентності для насіння зернових, кукурудзи та сорго з України. Відповідне рішення було проголосоване на засіданні 22 вересня 2020 року. Результати голосування членів комітету: За - 31, Проти - 12, Утрималися - 5.
Це рішення комітету AGRI відкриває шлях до винесення документу на пленарний розгляд всього Європейського парламенту, який наразі попередньо можна очікувати вже в жовтні, тобто, останній крок, який фіналізує еквівалентність та дозволяє почати експорт насіння зернових, кукурудзи та сорго до ЄС.
Сюзана Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України, підтвердила, що, врешті, маємо зелене світло для голосування на сесії Європарламенту і вже остаточного рішення. Після багатьох років процедури Україна може вже незабаром отримати рішення ЄС по еквівалентності насіння. «Не зважаючи на те, що 2020 видався доволі складним роком в багатьох питаннях, розгляд визнання еквівалентності українського насіння в ЄС нарешті зрушив з місця. Взимку почали надходити перші новини, що незабаром європейці розпочнуть рух по законодавчій процедурі – і вже 7 квітня Єврокомісія опублікувала проект рішення. Після чого наше питання успішно пройшло процедуру громадських слухань в ЄС, і ось зараз – розгляд в комітеті.
17.09.20, напередодні Комітету, Насіннєва асоціація спільно листом з Євросідс звернулися до Голови Комітету – Норберта Лінца про підтримку України та завершення процедури.
21.09.20 - розглядали кожну правку по рішенню щодо України, відхилили усі зауваження;
22.09.20 - проголосували за схвалення проєкту рішення для винесення на пленарний розгляд Європарламенту.
Результати голоcування доступні: https://www.europarl.europa.eu/cmsdata/211591/AGRI%20VOTE%20Ukraine%2021092020%20(final%20votes).pdf ».
«Ключове - це співпраця українських та європейських інституцій, підтримка та наполегливість української місії України в ЄС, а також розуміння Мінекономіки і заступника - Т.Качки. Зі своєї сторони, ми, як Насіннєва асоціація України робимо все можливе для успішного проходження всіх етапів.
До участі в громадських обговореннях нами долучалися дружні профільні національні асоціації з країн ЄС, разом та за сприяння Європейської насіннєвої асоціації Euroseeds, до якої ми належимо як єдиний представник від України, направлялись листи до членів Комітету AGRI Європарламенту із закликом підтримати проект надання еквівалентності для насіння. Всі дії координувалися із українськими органами, та, зокрема, Представництвом України при ЄС».