ЄС наблизився до визнання еквівалентності насіння олійних та буряків з України

Комітет Європейського Парламенту з питань сільського господарства та розвитку сільських територій, AGRI, підтримав визнання еквівалентності до норм ЄС для насіння олійних культур та насіння буряків, що виробляються в Україні. Відповідне рішення було проголосоване на засіданні 19 березня 2025 року. Результати голосування членів комітету: За - 30, Проти - 13, Утрималися - 1.

Це рішення Комітету відкриває шлях для подальшого розгляду законодавчої пропозиції в рамках органів Європейського Союзу. Наступний етап - винесення документа на пленарний розгляд всього Європейського Парламенту. Питання еквівалентності може бути включено до порядку денного ще протягом цієї весни.

Після очікуваного засідання Україну буде внесено до переліку країн-не членів ЄС, які можуть експортувати насіння соняшника, олійного ріпаку, сої, та буряків на ринки країн ЄС. Наразі, починаючи з 2020 року, відповідні положення діють для українського насіння кукурудзи, сорго, та зернових культур.

Для подальшого розгляду проекту 2024/0027(COD), який є спільним щодо надання еквівалентності для насіння олійних та буряків з Україні, та для кормових культур з Молдови, Аграрний комітет ЄвроПарламенту також погодив старт трилогу. За початок міжінституціональних переговорів з Європейською Комісією та Радою Європейського Союзу проголосували 33 членів комітету (Проти - 9, Утрималися - 4).

Коментуючи прийняте Комітетом рішення в Європейській насіннєвій асоціації EUROSEEDS позитивно оцінили подальший розгляд документа та спрогнозували можливі строки його прийняття. Так, 24 березня 2025 р., в повідомленні до Насіннєвої асоціації України, як національної галузевої організації, що представлена в EUROSEEDS, Сезар Гонсалес, менеджер зі зв’язків з громадськістю, відзначив: «Враховуючи той факт, що позиції трьох органів (ЄвроПарламент, ЄвроКомісія та Рада ЄС) по цьому проекту збігаються, обговорення може бути проведено протягом тижня, а повний звіт може буде поставлено на остаточне голосування під час наступного пленарного засідання Європарламенту (початок квітня), або трохи пізніше».

Прикріплені файли: