Українські сільгоспвиробники віддають перевагу насінню ріпаку іноземної селекції

В Україні більшість аграріїв, що спеціалізуються на виробництві озимого ріпаку, віддають перевагу посівному матеріалу іноземної селекції. Про це свідчать дані панельного дослідження «Ринок засобів захисту рослин і посівного матеріалу польових культур в Україні під урожай 2018 г.», що проводиться ІА «АПК-Інформ».

За даними аналітиків проекту, всього 10% насіння, що було використано при посівній кампанії під урожай 2018 року, було виведено вітчизняними селекціонерами. У той же час, більше половини посівного матеріалу (55%) було виведено в Німеччині, на частку США і Франції припало 16% і 7%, відповідно.

За словами виконавчого директора Насіннєвої асоціації України Сюзани Григоренко, ситуація, що склалася цілком очікувана, оскільки аграрії в більшості випадків використовують не сорти, а гібриди, що пропонує іноземна селекція. Також вони першими реагують на запит українських агровиробників і пропонують не просто гібриди ріпаку з високими показниками врожайності, а й поєднують в собі характеристики для стабілізації врожаю: стійкість до вилягання; компенсаційна здатність до швидкого відновлення весняної вегетації і т.п.

Тому основні обсяги посівного матеріалу на ринку - іноземного походження, а ринок насіння озимого ріпаку є імпортозалежним.

Відповідно до даних дослідження, під урожай 2018 року було висіяно 4,6 тис. тон насіння озимого ріпаку.

Джерело: apk-inform.com