Ініціатива «НІ - підробкам» започаткована Насіннєвою асоціацією України з метою інформування фермерів і споживачів про наслідки і небезпеку, яку несе у собі підроблене насіння. В її рамках асоціацією було видано листівку «Скажемо «Ні» контрафактному насінню», яка в лютому 2018 року поширювалася на галузевій виставці, а також проведено Воркшоп «Підробки та фальсифікат у насінництві».
Маєте сумнів при купівлі насіння - зверніться до офіційних постачальників/ дистрибуторів насіння:
http://ukrseeds.org.ua/ni-pidrobkam/kontakty
Якщо ви стали потерпілим від шахрайських дій, а також з метою протидії поширенню підробленого насіння наполегливо радимо звертатися до правоохоронних органів. Не експериментуйте на собі!
НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ ВІД ВИКОРИСТАННЯ ПІДРОБЛЕННОГО НАСІННЯ
Використання підробленого насіння:
- ставить під загрозу продуктивність сільського господарства в цілому.
- Несе суттєвий ризик врожаям фермерських господарств, воно може містити домішки і не даватиме прорекламованих або обіцяних показників.
- Низькі врожаї і погана якість культур впливають на дохід фермера.
- Так як підроблене насіння, містить шкідливі домішки, воно часто завдає шкоди чи збитків довкіллю та продовольчим ресурсам.
- Підроблення насіння є порушенням прав інтелектуальної власності на сорт, що є кримінальним діянням.
- Дистриб'ютори підробленого насіння не надають базової супровідної інформації, залишаючи фермерів без підтримки і супроводу щодо відповідального і належного використання продукту
Pdf-версія листівки Насіннєвої асоціації України «Скажемо «Ні» контрафактному насінню»
Також пропонуємо для Вашого ознайомлення переклад великої оглядової статті "Pesticides connection" французької газети Le Monde (від 22.02.2018) стосовно підробок в аграрній сфері.