Новий проект Насіннєвої асоціації України по боротьбі з контрафактом - "Ні - підробкам"

Ініціатива «НІ - підробкам» започаткована Насіннєвою асоціацією України з метою інформування фермерів і споживачів про наслідки і небезпеку, яку несе у собі підроблене насіння. В її рамках асоціацією було видано листівку «Скажемо «Ні» контрафактному насінню», яка в лютому 2018 року поширювалася на галузевій виставці, а також проведено Воркшоп «Підробки та фальсифікат у насінництві».

 

Маєте сумнів при купівлі насіння - зверніться до офіційних постачальників/ дистрибуторів насіння:

http://ukrseeds.org.ua/ni-pidrobkam/kontakty

 

Якщо ви стали потерпілим від шахрайських дій, а також з метою протидії поширенню підробленого насіння наполегливо радимо звертатися до правоохоронних органів. Не експериментуйте на собі!

 

НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ ВІД ВИКОРИСТАННЯ ПІДРОБЛЕННОГО НАСІННЯ

Використання підробленого насіння:

  • ставить під загрозу продуктивність сільського господарства в цілому.
  • Несе суттєвий ризик врожаям фермерських господарств, воно може містити домішки і не даватиме прорекламованих або обіцяних показників.
  • Низькі врожаї і погана якість культур впливають на дохід фермера.
  • Так як підроблене насіння, містить шкідливі домішки, воно часто завдає шкоди чи збитків довкіллю та продовольчим ресурсам.
  • Підроблення насіння є порушенням прав інтелектуальної власності на сорт, що є кримінальним діянням.
  • Дистриб'ютори підробленого насіння не надають базової супровідної інформації, залишаючи фермерів без підтримки і супроводу щодо відповідального і належного використання продукту

Pdf-версія листівки Насіннєвої асоціації України «Скажемо «Ні» контрафактному насінню»

Також пропонуємо для Вашого ознайомлення переклад великої оглядової статті "Pesticides connection" французької газети Le Monde (від 22.02.2018) стосовно підробок в аграрній сфері.