У середу, 21 липня 2021 року, у м. Києві проведені чергові Загальні Збори та засідання Правління Насіннєвої асоціації України (НАУ). Ключовими питаннями події стали щорічне, відповідно до Статуту, переобрання очільників Правління, яке є колегіальним органом і формується з компаній-дійсних членів асоціації, а також підсумки роботи асоціації і комітетів НАУ в липні 2020 - червні 2021 рр. та план дій на новий сезон.
Від самого моменту запровадження карантинних обмежень навесні 2020 ця зустріч стала першим фізичним заходом асоціації проведеним в широкому колі учасників, із запрошенням всіх членів асоціації. Для учасників заходу було додатково підготовлено аналітичні матеріали, представлені компаніями Kynetec, та CBR.
Колеги з агенції Kynetec, яка спеціалізується на маркетингових дослідженнях в сфері сільського господарства, зробили доповідь із оглядом світового та українського ринків насіння. Вони докладно зупинилися на динаміці ринку та тенденціях, що притаманні насіннєвому сектору, як в розрізі ключових ринків, так і по відношенню до насіння основних культур.
Зокрема, представники Kynetec Андрас Марфі та Ніколай Барамідзе в своїй презентації чималу увагу приділили даним по насінню зернових, соняшника, кукурудзи, сої та ріпаку. Їх дані були подані в контексті місця України у виробництві, площі та врожайності цих культур. Також були виділені показники по виробництву в окремих регіонах, та відносно типів насіння, методів вирощування, тощо.
Із презентацією «Макроекономічні тенденції та настрої бізнесу» захід продовжила Тетяна Ситник, керівник відділу b2b та стратегічних досліджень української компанії CBR, що проводить маркетингові дослідження повного циклу. В презентації вона зупинилася на підсумках 2020 року, ключових подіях і тому, як на них реагував бізнес, а також розвитку економіки на початку 2021.
Щодо окремих даних про Україну було відзначено, що індекс ділових очікувань бізнесу повернувся на рівень кінця 2019 – початку 2020 року. І ця тенденція притаманна і сільському господарству, де настрої підприємств відповідають настроям бізнесу загалом із врахуванням бізнес-циклу у сільському господарстві.
Також експерт зупинилася на тому, що погодні умови стали головною причиною скорочення бізнесу у 2020 році, та не менш актуальній темі, як відкриття ринку землі - і ставленні аграріїв до цього процесу. Завершенням виступу стало інформування по проекту BlackBox, який компанія проводить за ініціативи Насіннєвої асоціації України для оцінки даних з продажів на ринку насіння кукурудзи та соняшнику (із розширенням програми на ріпак).
Учасники НАУ можуть ознайомитися зі всіма матеріалами заходу у розділі «Для Членів Асоціації».
Відповідно до рішення зафіксованого на засіданні Загальних Зборів Насіннєвої асоціації України, відбулося голосування за обрання Голови Правління та його Заступника.
Правління Асоціації на період липень 2021 – червень 2022 року функціонуватиме у такому складі:
Головою – переобрано ТОВ «Лімагрейн Україна», в особі генерального директора Віктора Карбівського
Заступником Голови – переобрано компанію «БАСФ Т.О.В.», яка буде представлена Крістіаном Теллом, Директором департаменту Agricultural Solutions в Україні, Молдові та країнах Кавказу.
Та Дійсними членами Асоціації, які формують Правління, є такі компанії:
ТОВ «Євраліс Семенс Україна»
ТОВ «КВС-Україна»
ТОВ «МАС Сідс Україна»
ТОВ «РАЖТ Семенс Україна»
ТОВ «СИНГЕНТА»
Як відмічає Григоренко Сюзана, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України: «Проведення засідань Правління та Загальних Зборів, які формуються безпосередньо компаніями-членами асоціації, демонструє відкритість асоціації. Закладені вимогами Статуту ясність і прозорість прийняття рішень в асоціації є наріжним каменем спільної роботи наших компаній-членів. Всі і кожен з учасників НАУ працюють на результат і сталий розвиток галузі.
Фактично вперше за півтора року зібравшись не онлайн, я хочу подякувати членам асоціації за участь у заході. Та більше того, особисто дякую всім членам Асоціації, компаніям Правління, завдяки злагодженій координації і співпраці яких робота НАУ не припинялася не на день, навіть коли все було переведено в онлайн формат».