13 лютого 2019 року Насіннєва асоціація України взяла участь у зустрічі із делегацією з Франції, тема якої була присвячена питанням насінництва в Україні. В рамках ознайомчої бізнес-поїздки до країни завітали представники цілого ряду французьких галузевих об’єднань: Національна асоціація рослинництва та насінництва (GNIS), Асоціація виробників насіння олійних культур (ANAMSO), кооперативи Terre Atlantique та ARTERRIS Group, а також безпосередньо фермери, які виробляють насіння. З української сторони на заході були присутні члени Насіннєвої асоціації України, органи сертифікації насіння - державне підприємство «Центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» та приватна установа ТОВ «АГРОСЕРТ», в особі їх керівництва Олександра Сєдова та Наталії Грюнвальд, відповідно, та компанії виробники і дистриб’ютори насіння.
Початок зустрічі дав Ніколя Перен, радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні, який представив короткий екскурс стосовно ринку насіння, а делегати із Франції розповіли про мету свого візиту. Варто зазначити велику увагу закордонних колег до українського ринку, бо в їх планах було не тільки теоретичне обговорення як працює насінництво в Україні, але і практичні виїзди на насіннєві підприємства на наступний день.
Форматом заходу було обрано нетворкінг, що передбачає живе спілкування, обговорення, обмін досвідом та діловими контактами. І загалом зустріч проходила в напрочуд дружній, невимушеній атмосфері, коли кожен присутній міг поставити питання чи висловити свій коментар. І як на підтвердження цього, коли слово було надано виконавчому директору Насіннєвої асоціації України Григоренко Сюзані, її буквально засипали шквалом запитань, починаючи від уточнень щодо аспектів роботи асоціації, і закінчуючи питаннями сертифікації та, навіть, розмірами маси посівних одиниць насіння олійних культур та кукурудзи, які характерні Україні.
В діалозі з французами керівник Асоціації, та представники української сторони, розглянули загальне становище насіннєвого ринку в Україні, притаманні йому тенденції та виклики. Ці питання стосувалися широкого спектра, включаючи, які об’єднання в Україні відстоюються права виробників насіння, які параметри має сортова чистота, просторова ізоляція, тощо; як відбувається експорт-імпорт насіння та як ведеться контроль за діяльністю насіннєвих компаній.
Всі приклади ставилися у порівняння із Францією, обговорювалися як спільні риси, так і характерні відмінності. Особливістю було виділено те, що в частині законодавства українське насінництво стає все більш зрозумілим для європейських партнерів. Україна належить до Міжнародного союзу з охорони нових сортів рослин UPOV, приєдналася до Насіннєвих схем ОЕСР, адаптовує методології, які відповідають світовим стандартам, та, в рамках підписаної Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, гармонізує ряд документів у відповідність до європейських директив і регламентів.