KWS розпочинає ліцензування через каталог «TraitWay» для сприяння інноваціям у сфері селекції рослин

Поширення інноваційних технологій на справедливих і прийнятних засадах з дотриманням належного захисту інтелектуальної власності (ІВ) є ключовим фактором для постійної розробки більш продуктивних гібридів рослин. На підтвердження цього переконання спеціалісти насіннєвої галузі, компанія KWS, запустили веб-сайт, на якому надається інформація про наявні властиві характеристики гібридів, а також простий процес отримання ліцензій.

Розсада in vitro у лабораторії (KWS)

У компанії KWS переконані, що інноваційна робота у царині селекції рослин є ключовою для відповіді на виклики, що постають перед сільським господарством в усьому світі, а саме: зміна клімату, зростання попиту на продукти харчування та політичні обставини.

Як зазначає Клаудія Галлебах, голова глобального відділу з юридичних питань та інтелектуальної власності компанії KWS: «Наша позиція щодо інтелектуальної власності чітка: ми підтримуємо запровадження адекватного, орієнтованого на майбутнє режиму використання ІВ, що сприяє подальшим інвестиціям у безперервний розвиток гібридів з кращими характеристиками і прискоренню інновацій у їхній селекції. Для досягнення цього важливим є справедливий баланс між захистом прав на гібриди рослин та патентуванням».

У світлі дискусій, що тривають стосовно можливості патентування властивих характеристик у Європі, KWS створила веб-сайт, спрямований на простий і прозорий доступ до властивих характеристик KWS, включаючи відповідну інформацію. Компанія KWS за допомогою каталогу за стандартною комерційною ліцензійною угодою пропонує заявки на патенти та власне патенти, пов’язані зі своїми властивими характеристиками, для отримання ліцензії всіма зацікавленими сторонами.

«Компанія KWS підтримує розробку ширших галузевих рішень для полегшення доступу до запатентованих характеристик шляхом безперебійної передачі технологій у селекції рослин. Ми є членом Міжнародної платформи ліцензування овочів (ILP) і потужним рушієм Платформи ліцензування сільськогосподарських культур (ACLP), яка зараз знаходиться у процесі запуску. Ми вважаємо, що галузь селекції рослин потребує відкритого та прозорого підходу до обміну технологіями та знаннями для вирішення майбутніх завдань», — говорить Хаген Дуенбостель, речник Виконавчої ради компанії KWS.

«TraitWay» компанії KWS – це каталог з наявними властивими характеристиками. Якщо селекціонери хочуть попрацювати з характеристиками, які вже доступні на ринку, вони можуть безкоштовно підписати ліцензію селекціонера. Якщо селекціонери бажають розпочати комерційну діяльність з відповідною характеристикою, необхідно обговорити та узгодити роялті на двосторонній основі. За наявності стандартної комерційної ліцензійної угоди надалі можна проводити продаж власних гібридів, що мають властиву характеристику KWS.

Більш детальну інформацію про ліцензування через «TraitWay» KWS можна знайти на вебсайті.