Конгрес Euroseeds 2022 - про підсумки заходу

Після дворічної перерви, пов'язаної з пандемією, життя насіннєвого сектору у Європі повертається у звичне русло. І у 2022 році Конгрес Європейської насіннєвої асоціації Euroseeds повністю відбувся у традиційному оффлайн форматі.

Спрагла за живим спілкуванням спільнота навіть поставила рекорд - участь у заході у Берліні взяло більше 1250 представників з понад 50 країн світу.

Жваві дискусії протягом загальних подій конгресу та на тематичних секціях в чергове підкреслили важливість заходу та значення асоціації Euroseeds як європейського голосу галузі. Між тим, нагадаємо, що до складу Euroseeds входять 36 насіннєвих асоціацій, включно із Насіннєвою асоціацією України як єдиним представником від нашої країни.

Наскрізною темою конгресу стали питання продовольчої безпеки, сталого використання ресурсів, та їх поєднання через інновації. На жаль для нас, так чи інакше ці питання розглядаються під призмою російської агресії проти України.

У сучасному світі все пов'язано і вже влітку ЄС почав вводити додаткові механізми для запобігання та компенсації втрат у сільському господарстві (розширення площ під виробництво зернових через послаблення екологічних вимог, необхідність звітування по залишках насіння, тощо). І це відчуватиметься ще впродовж тривалого часу.

Втім, такі напрями та теми як сучасний репродуктивний матеріал рослин, нові методи селекції, Європейський план з вирощування рослин, що містять білок EU Protein Plan, а також інші зміни законодавства ЄС та європейський Зелений Курс EU Green Deal - є одночасно і темами для дискусій, і майбутнім розв'язанням питань, що постають перед галуззю.

В тематичних групах Конгресу, розбитих за культурами, спікери із різних країн ділилися своїми оцінками галузі. В рамках обговорення секції «Кукурудза та Сорго» учасники підкреслили можливості нових методів селекції. А на панельній дискусії за напрямком «Зернові та Бобові» було представлено ряд технологічних рішень для реалізації програми EU Protein Plan.

Відкриту ж частину Генеральної асамблеї Конгресу Euroseeds 2022 повністю присвятили питанням продовольчої безпеки. Запрошеними спікерами були представники FAO, Європейської комісії та директори глобальних насіннєвих компаній.

Голоси учасників зійшлися в тому, що нові методи селекції, які може дати насіннєва галузь, володіють потенціалом для підтримки як сталого господарювання, так і можуть вдовольнити інтереси фермерів. І спільний рух по цим питанням має бути основою продовольчої безпеки майбутнього.

І як завершальна оптимістична нота для європейської насіннєвої галузі на конгресі було об'явлено, що вже у другому кварталі 2023 року в ЄС буде представлено нову законодавчу ініціативу Єврокомісії, яка має оновити весь сектор.

Теги: