Клімат, вартість ресурсів та зміна товарних потоків: виклики для насіннєвого сектору 2022 року

Головними викликами для насіннєвого сектору України та світу 2022 року стануть: підвищення вартості ресурсів (газ, паливо), кліматичні та погодні умови, зміна товарних потоків, доступність ЗЗР та людський капітал. Про ці та інші фактори говорили експерти під час профільного форуму Seed Forum-2022.

Французький насіннєвий ринок кукурудзи, хоч і має у своєму арсеналі 3 500 аграріїв, які щороку вирощують цю культуру, та мережу з 30 виробництв, все одно має враховувати нинішні виклики. А це – обмеження доступності ЗЗР, зростання собівартості виробництва ЗЗР, ріст цін на добрива”, – розповів П’єр Гійомен, експерт Французької федерації виробників насіння кукурудзи і сорго F.N.P.S.M.S.

Також, за його словами, насіннєвий сегмент Франції постійно потерпає від нестачі робочої сили. Щороку, особливо під час посівної чи збору врожаю, це відчувається особливо гостро.

“Ще одним викликом, як для світового ринку, так і для українського, є зміна товарних потоків, нестабільний агроклімат та підвищення вартості ресурсів. Останнє позначатиметься на всьому виробничому ланцюгу”, – додав Андрій Купченко, керівник служби бізнес-проєктів «АПК-Інформ».

Тому, щоб втримати нинішні позиції та здобути конкурентну перевагу на іноземних ринках, українським гравцям насіннєвого сектору потрібно напрацювати прозорі правила гри всередині країни, працювати на спільний результат та постійно підвищувати якість продукції, наголосила Сюзана Григоренко, виконавча директорка Насіннєвої асоціації України.

Seed Forum-2022 – тематичний захід для фахівців і представників бізнесу насіннєвого ринку, який спільно організували інформаційно-аналітичне агентство «АПК-Інформ», Французька федерація виробників насіння кукурудзи та сорго (F.N.P.S.M.S) та Насіннєва асоціація України (НАУ).

Теги: