Весна – гаряча пора для кожного агронома та господаря. Це час, коли потрібно в стислі терміни підживити озимі культури, своєчасно закрити вологу, підготувати ґрунт та провести посів ярих культур. Дані агротехнічні заходи необхідно здійснювати з врахуванням погодно-кліматичних умов та інших специфічних факторів. Досить часто в цей період аграрії постають перед вибором: якою культурою пересівати втрачені посіви озимих культур? Робити ставку на ярі зернові чи олійні культури? І взагалі, часто звучить фраза: «А хіба варто сіяти ярий ріпак? Це ж мала врожайність...»
Хочемо розвіяти цей міф. Математичні розрахунки на основі минулорічних спостережень як на демо-ділянках, так і в промислових посівах, доводять протилежне.
Прості математичні розрахунки та набутий досвід дають можливість стверджувати, що за правильного вибору гібридів ярого ріпаку та при дотриманні технологічних операцій, дані гібриди здатні забезпечувати врожайність на рівні 2,5–3,0 т/га та вище. Враховуючи те, що затрати на вирощування окуповуються вже за врожайності 1,3–1,5 т/га, рентабельність та швидкий обіг коштів даної культури є очевидними. Тому і в цьому році регіональна команда агрономів-консультантів компанії «КВС-Україна» в різних ґрунтово-кліматичних умовах висіває демо-поля ярого ріпаку Джеррі та Джером як для власних спостережень, так і для демонстрацій. Це дає можливість розкрити потенціал нових гібридів ярого ріпаку, дотримуючись рекомендованих технологій вирощування.
Одне з демо-полів ярого ріпаку висіяне в Полтавській обл., Миргородського району, с. Великі Сорочинці на базі господарства АОПП "Великосорочинське".
Детальніше - на сайті: www.kws.ua