Евакуація співробітників та бізнесу: життя насіннєвої компанії KWS в кризу

03.05.2022

Війна в Україні завдала великого удару по людських долях, інфраструктурі, економіці. Та є ще одна сфера, яка опинилася в скрутних умовах — продовольча безпека. Річ у тім, що через активні бойові дії, замінування земель, проблеми з логістикою та безпекою для аграріїв — посівна цього року проходить в особливо важких умовах. Враховуючи, що Україна виробляє суттєву частку світового продовольства та посідає 1 місце за обсягами світового експорту соняшникової олії, 2 місце у розрізі експорту ячменю та за експортом рапсу та кукурудзи — перебої в агросфері можуть призвести до світової продовольчої кризи.

Сам процес вирощування аграрних культур, овочів тощо багаторівневий та охоплює: закупку насіння, його доставлення, підготовку земель до посівної, власне саму посівну, догляд за рослинами, збір тощо. Тому аграрний бізнес у постійному пошуку логістичних рішень, забезпечення безпечних умов роботи співробітникам та вирішення дилеми — що краще сіяти? Як компанії розв'язують ці питання пропонуємо розглянути на прикладі KWS — однієї з найбільших селекційних компаній з виробництва насіння. Далі пряма мова компанії.

 

Загрози вторгнення росії в Україну в інформаційному просторі обговорювали задовго до початку війни. Саме тому компанія заздалегідь підготувала кризовий план на випадок війни. 

ТОВ «КВС-УКРАЇНА»  разом з колегами зі штаб-квартири щодня проводили координаційну раду, на якій для початку визначили так звані “ризикові області”, тобто ті, які потенційно можуть атакувати першими. Потім зібрали інформацію щодо співробітників, які там проживають: чи потрібна їм евакуація? Чи є їм куди їхати? Якщо немає, чи потрібна їм допомога компанії? Якщо вони будуть їхати, то самі чи з родичами? Якщо з родичами, скільки їх?

Опитування дозволило зрозуміти обсяг допомоги та кому саме вона потрібна. Паралельно в Кам'янці-Подільському, де знаходяться виробничі потужності компанії, про всяк випадок забронювали 10 номерів в готелі. Також усіх співробітників фінансово підтримали, надали дозвіл на використання службових машин та одноразову матеріальну допомогу.    

Тож коли розпочалася війна, більша частина організаційних питань вже була прописана. В кожному регіоні призначили координатора, який знав хто саме і де знаходиться та якої допомоги наразі потребує. Це дозволило мати чітку інформацію щодо кожного співробітника, моніторити проживання кожного співробітника та організацію переміщення колег у безпечне місце в короткі терміни. 

Релокейт без відриву від роботи 

Оскільки «завдяки» карантину маємо досвід дистанційної роботи. Розроблений кризовий план зберіг час на формування заходів у випадку війни з росією. Насіння цукрових буряків ми вже завезли в Україну, а насіння кукурудзи та соняшнику майже все виробляється в Україні, то в цьому плані ми були спокійні, якщо це слово взагалі можна вжити в даному випадку. 

Але звісно, хвилювались за доставку насіння, за посівні площі, за хід посівних робіт. Та й взагалі в перші дні війни було важко. Але ми запровадили щоденну координаційну онлайн нараду, на якій обмінювалися інформацією з регіонів та про місце перебування наших колег. Кожен працював з різних куточків країни та навіть світу. Звичайно, враховуючи специфіку роботи, наші регіональні співробітники мають виїхати на поле, перевірити посіви, але все це за умов максимальної безпеки.

Наразі представники компанії працюють в областях України, де немає бойових дій. На початку квітня посівна розпочалася у 21 області, тож сільськогосподарські підприємства потребували насіння. 

Компанії вдалося забезпечити роботу всіх своїх складів. Склад у Кам´янці-Подільському працював у штатному режимі, а зі складу в Білогородці вивозили насіння навіть під обстрілами. Окремо хочемо подякувати нашим дистриб´юторам, які допомогли забезпечити наших клієнтів насінням перед посівною за таких складних обставин. Тому навіть попри війну компанія КВС-УКРАЇНА виконала усі свої зобов'язання перед клієнтами. 

Сімейні цінності та підтримка, як частина бізнесу

KWS — це сімейна компанія. Основні наші цінності — незалежність, надійність, тісні зв’язки та передбачливість. Якщо говорити про тісні зв’язки, то для нас близькість виходить з людських відносин. І цілком природньо, що коли компанія запустила на глобальному рівні заклик до колег з проханням прихистити у себе сім’ї колег, близько 400 співробітників KWS у всьому світі погодились прихистити наших колег та їхні сім´ї. Зараз дружини наших співробітників, наші колежанки та їхні діти проживають в домівках німецьких, румунських та польських працівників.

Що ж до надійності, то KWS - це компанія з надійними традиціями. Ми працюємо у відкритій атмосфері, а наші рішення та дії є чіткими та зрозумілими. І всередині, і поза своїми межами компанія виступає надійним партнером, який постачає високоякісне насіння. Тож попри війну з усіма її викликами ми не зупинили відвантаження насіння. Звісно, обсяги не такі як ми планували, оскільки значна площа ріллі знаходиться в зоні бойових дій, а багато полів просто заміновано. Відбулися зміни й в структурі посівних площ: збільшився попит на ярові зернові культури, в той час, як на кукурудзу — впав. Це зумовлено невизначеністю щодо експорту кукурудзи, ⅔ від обсягу виробництва Україна експортує. Але впевнені: Україна не залишиться без хліба. 

Аграрний фронт надійно працює, завдяки своїй організованості, послідовності та пристрасті до роботи.