14 листопада 2018 року відбулася експертна зустріч «Нові можливості аграрних розписок». Захід, що спільно організовувався представниками проекту Міжнародної Фінансової корпорації (International Finance Corporation, IFC) «Аграрні розписки в Україні» та Насіннєвою асоціацією України, був присвячений обговоренню переваг аграрних розписок як інструменту фінансування малих і середніх сільсгоспвиробників. Учасники спільного засідання – компанії-члени Асоціації та експерти IFC – розглянули робочі моделі індосаменту (передачі) аграрних розписок, а також перспективи використання інструменту в насіннєвій галузі. Велику увагу заходу було приділено інтерактиву, представники насіннєвих компаній та дистрибуторів взяли участь у жвавій дискусії та обміні практичними порадами.
У своїх презентаціях представники проекту IFC по впровадження аграрних розписок в України – Тетяна Бривко та Олександр Муляр розповіли про впровадження і практичні моменти застосування аграрних розписок в країні. Новий інструмент, призначений для покращення доступу до фінансових ресурсів, активно застосовується у всіх областях України, а загальна сума коштів залучена через агророзписки вже досягла 4,4 мільярдів гривень. Крім того, в поточному році запрацював Державний реєстр аграрних розписок, який містить інформацію про відкриті аграрні розписки. Саме з моменту реєстрації аграрної розписки у Реєстрі цей документ і можна вважати виданим.
Протягом заходу учасниками були розглянути переваги аграрних розписок як для постачальника насіння так і для фермера. Детально були розглянуті процедури застосування фінансових та товарних агророзписок, їх моделі із індосаментом. В практичному ключі було обговорено, як ведеться документальний супровід, як здійснюється і скільки коштує посвідчення розписок, яким чином потрібно вести бухгалтерський облік.
Члени Асоціації можуть ознайомитися із презентацією «Аграрні розписки. Моделі використання в насіннєвій галузі» у розділі «Для членів асоціації»