3 липня відбудеться Панельна дискусія "Старт ринку землі: чи варто на першому етапі виставляти на продаж тільки державні землі?"

Громадська коаліція за скасування земельного мораторію проводить панельну дискусію на тему "Старт ринку землі: чи варто на першому етапі виставляти на продаж тільки державні землі?»

Захід відбудеться 3 липня, з 10:00 до 14:00, в 1991 Civic Tech Center, Київ, вул. Мечникова, 2 (БЦ Парус).

У передвибочій програмі президента Володимира Зеленського було зазначено, що ринок землі в Україні має бути відкритий. Це резонує із суспільними настроями. Зокрема, у червні 2018 року в Україні було створено широку громадську коаліцію, до якої вже входить 52 організацій, які представляють аграрний бізнес, фермерські господарства, фінансовий сектор, правозахисні, антикорупційні, громадські організації, незалежні аналітичні центри, ЗМІ тощо. Їх число постійно зростає.

Також торік Європейський суд з прав людини визнав, що мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення порушує права людини. Справа лише в тому, яким має бути ринок землі, які обмеження на ньому існуватимуть.

Напередодні обрання нового парламенту Громадська коаліція розпочинає серію фахових дискусій між всіма сторонами, зацікавленими в розвитку економіки України, щодо того, яким має бути дизайн ринку землі. Мета – допомогти досягти суспільний консенсус між різними групами стейкхолдерів у цьому питанні. Перша панельна дискусія буде присвячена питанню, чи варто на першому етапі створення земельного ринку виставляти на продаж тільки державні землі.

Під час конференції буде  порушено такі блоки питань: 

По-перше, що виграє/програє економіка і суспільство при неповному старті ринку землі - економічні аспекти. Чи потрібно на першому етапі земельної реформи передбачити можливість продажу винятково державних земель – чи земель усіх форм власності? Як вплине на економіку країни кожен із цих варіантів запуску ринку? Яким буде обсяг попиту на землю, наскільки охоче банки будуть кредитувати купівлю винятково державних земель? Які в обох випадках сформуються ціни викупу? Якщо ринок стартує лише з держземель, чи буде це достатньою реакцією країни на рішення Європейського Суду з прав людини?

По-друге, виклики для агросектору - як відреагує профільний сектор на запуск ринку з державних земель. Як сприймуть такий старт великі бізнес-асоціації? Які проблеми аграріїв зможе вирішити обмежений (тільки державні землі) його варіант? Як сприймуть фермери свої обмеження в правах?

Програма

09.30-10.00

Реєстрація

 

10.00- 11.30.

Сесія 1: Що виграє/програє економіка і суспільство при старті ринку землі лише із продажу земель державної та комунальної власності. Економічні аспекти.

Ключова презентація:

Олег Нів'євський, доцент Київської школи економіки, експерт із земельних питань

Учасники панельної дискусії:

  • Клаус Дайнінгер, провідний економіст, дослідницька група з питань розвитку Світового Банку/ керівник проектної групи, спільна програма ЄС та Світового Банку

«Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні»;

  • Денис Малюська, голова правління Офісу ефективного регулювання;
  • Олена Коробкова, голова Незалежної асоціації банків України;
  • Павло Кухта, програмний директор партії «Голос»;
  • Дмитро Яблоновський, заступник виконавчого директора Центра економічної стратегії;
  • Ольга Балицька, керівник практики нерухомості “PwC Legal Україна”, фахівець із земельного законодавства;
  • Віктор Заяць, доктор економічних наук, викладач Міжнародного інституту бізнесу, експерт із земельних питань;

11.30-11.50.

Кава-пауза

11.50- 13.20.

Сесія 2: Виклики для агросектору – як відреагує профільний сектор на старт ринку з державних земель.

Учасники панельної дискусії:

  • Тетяна Паламарчук, в.о. виконавчого директора Спілки Українських Підприємців (СУП)
  • Роман Граб, заступник генерального директора зі взаємодії з органами державної влади, Асоціації“Український клуб аграрного бізнесу”;
  • Сюзанна Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України;
  • Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР);
  • Микола Стрижак, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників;
  • Іван Фурсенко, заступник голови Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад
  • Представник Мінагрополітики

 

Модератор заходу: Дарина Марчак, координатор Громадської коаліції за скасування земельного мораторію

Реєстрація на захід - до 1 липня 2019 року за посиланням

Акредитація ЗМІ за посиланням: Інна Гавриленко, 0994854846, gavrylenko.inna@gmail.com