З метою ефективного та збалансованого правового регулювання та надання рівних можливостей всім суб’єктам господарювання, які здійснюють селекційні, дослідні роботи по сортам рослин (родів і видів) , Насіннєвою асоціацією України ініційовано внесення змін до Порядку підтвердження для ввезення в Україну насіння і садивного матеріалу сортів рослин для селекційних, дослідних робіт і експонування.
При затвердженні Змін до Порядку підтвердження для ввезення в Україну насіння і садивного матеріалу сортів рослин для селекційних, дослідних робіт і експонування (далі – Порядок) наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 липня 2015 року № 252, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 липня 2015 року за № 856/2730, (наказ Мінагрополітики України від 20.02.2013 № 116) не було враховано особливостей проведення експертизи сортів залежно від групи культур.
Зокрема було не враховано, що не всі сорти та види проходять польові дослідження з кваліфікаційної експертизи сортів рослин на придатність до поширення в Україні . Відповідно такі сорти і види не можуть ввозитися наразі взагалі, оскільки для них обсяг зразка для кваліфікаційної експертизи не визначений. Це стосується овочевих культур.
Також, було введено термін – точка дослідження, визначення якого відсутнє.
З метою вирішення цих питань, асоціацією було надано пропозиції до Мінагрополітики щодо їх вирішення.
12.10.2015 Міністерством аграрної політики та продовольства України уже опубліковано проект наказу «Про затвердження Змін до Порядку підтвердження для ввезення в Україну насіння і садивного матеріалу сортів рослин для селекційних, дослідних робіт і експонування» . Проект попередньо розміщено для обговорення та прийняття пропозицій/зауважень до проекту протягом місяця з дня опублікування.
Асоціацією, зокрема, запропоновано користуватись єдиними підходами при встановленні обмежень на кількість ввезеного та строки, та надано конкретні пропозиції змін в частині сортів, родів і видів, польові дослідження з кваліфікаційної експертизи сортів рослин по яким не проводяться.
Сподіваємося на підтримку наших пропозицій, відкрите їх обговорення та дійсно ефективні зміни в регулюванні.