Зустріч компаній-членів Насіннєвої асоціації України та учасників насіннєвого ринку

11 грудня 2015 року Насіннєвою асоціацією України було проведено відкриту зустріч компаній-членів асоціації та учасників насіннєвого ринку.

 

Зустріч проводилась з ціллю професійного обговорення питань ефективного функціонування ринку насіння України,  та взаємодія повноважних органів влади та учасників ринку насіння України.

 

Участь прийняли: «Євраліс Семенс Україна», «КВС-Україна», «Коссад Восток», «Лімагрейн Україна»,«Маїсадур Семанс Україна»,«РАЖТ Семенс Україна»,«Заатбау Україна», Агроскоп Україна», «Рійк Цваан Україна», НПЦ  Лембке, «Адванта Сідс Інтернешнл», ППФ «Пахаренко і партнери», «Доу Агросайенсіс», компанія Нусід, «Хазера Україна», «Сингента», НВФГ «Компанія Маїс», ТОВ АПК «Маїс» «Сесвандерхаве Україна», «Агрозахист Донбас», «Агросем», АПК «Архат», «Тирасс», «Бейо», «Енза Заден», HPZC Україна», «Заатен Уніон», «Солана», «Сади України», СварогВестгруп та інші.

 

Представники органів влади та установ: Державної інспекції сільського господарства України, Українського інституту експертизи сортів рослин, посольства Нідерландів в Україні та інші.

 

Учасники зустрічі підбили підсумки спільної роботи у поточному році та окреслили основні напрями співпраці на наступний. Зокрема, представники галузі обговорили питання координації зусиль та спільної роботи в частині організації професійних об’єднань, діяльність на ринку насіння. Прослухано інформацію та обговорено питання ефективної організації діяльності асоціації селекціонерів в Європі, на прикладі Німецької асоціації селекціонерів. Остання функціонує на європейському ринку уже більше 60 (шістдесяти) років, представлено презентаційні матеріали учасникам зустрічі.

 

Також, учасникам зустрічі було представлено професійний огляд насіннєвого ринку від  Kleffmann Group, в частині: площі, культури, тенденції. Глобальна оцінка виробництва основних культур. Місце України в світі. Специфіка вирощування в Україні, перспективи

Представники уповноважених установ та органів влади  відзначили зацікавленість в оперативному вирішенні проблемних питань, з якими бізнес звертався по питанням сертифікації насіння/садивного матеріалу та проведення експертизи сортів рослин. 

 

Відмічено щодо законодавчих змін та вступу їх в дію. Зокрема, реалізація змін передбачених прийнятим ВР законопроектом 1460-1, в свою чергу потребуватиме розробки та затвердження низки підзаконних актів – постанов КМ України та наказів МінАгрополітики прийнятих в установленому порядку.  Тому, сподіваються на підтримку  представників професійних об’єднань та бізнесу в реалізації вищезазначеного.

За словами представників органів влади, наразі держава зацікавлена у пошуку оптимальних шляхів вирішення проблемних питань та забезпечення скоординованого формату комунікацій з бізнесом.

Акцентовано, що зміни, які сьогодні відбуваються в органах виконавчої влади та підпорядкованим їм установам, нові пріоритети у роботі спрямовані, перш за все, на стимулювання розвитку бізнесу та, відповідно, економічного розвитку країни.

 

Висловлюємо щиру подяку  всім учасникам зустрічі 11.12.2015 .

Сподіваємося на співпрацю надалі  і бажаємо вдалого Вам завершення цього року.

Ваше небайдуже ставлення та плідне співробітництво є запорукою справжнього партнерства, розвитку та становлення насіннєвого ринку України.