Новини

03.07.2020

В Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону № 3680 про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння).

02.07.2020

19 червня 2020 року у Києві відбулося підсумкове засідання Правління Насіннєвої асоціації України, на якому представлено звіти і результати діяльності асоціації за період липень 2019 - червень 2020 року. 

26.06.2020

Насіннєва компанія Мей Агро стала новим членом Насіннєвої асоціації України. Рішення про це одностайно підтримано Правлінням асоціації на засіданні 19 червня 2020 року, на якому і було розглянуто відповідну заявку компанії. Мей Агро приєднується на умовах асоційованого членства і стане вже 32 членом НАУ.

04.06.2020

На цьому тижні в Європі завершилися громадські обговорення проекту Єврокомісії з визнання еквівалентним до вимог ЄС насіння зернових, кукурудзи та сорго, що виробляється в Україні. Загалом по пропозиції було опубліковано 17 коментарів. Окремо хочемо виділити схвальні відгуки, які лишили Іспанська асоціація селекціонерів рослин ANOVE, Німецька асоціація селекціонерів рослин BDP, Асоціація селекціонерів, виробників і трейдерів насіння і садивного матеріалу в Румунії AMSEM, Італійська насіннєва асоціація ASSOSEMENTI, і Європейська насіннєва асоціація Euroseeds.

29.05.2020

Насіннєва асоціація України увійде до нової робочої групи при Мінекономіки, яка працюватиме над питаннями з розроблення заходів щодо адаптації українського законодавства до актів ЄС у сфері державного регулювання генетично модифікованих організмів

29.04.2020

Питання розширення участі України в Насіннєвих схемах Організації економічного співробітництва та розвитку, ОЕСР, по олійним культурам, та буряку винесено на розгляд позачергової сесії Верховної Ради, запланованої на завтра, 30 квітня.

10.04.2020

Насіннєва асоціація України з радістю вітає проходження ще одного етапу на шляху до визнання системи сертифікації насіння в Україні еквівалентною вимогам Європейського союзу!

Візування рішення по Україні розпочато Єврокомісією. Уже приступили до фінального етапу законодавчої процедури ЄС. Так, 7 квітня маємо публікацію пропозиції Єврокомісії внести Україну до переліку країн-не членів ЄС, які можуть експортувати насіння на ринки країн ЄС.

31.03.2020

Єврокомісією було опубліковано результати засідання секції з питань насіння та посадкового матеріалу, де вказано: «Запит України опрацьовується; зараз триває процедура внутрішнього затвердження, і вона має бути фіналізована до кінця головування Хорватії» (тобто до 30 червня 2020 року).

25.03.2020

Ведення торгівлі насінням і садивним матеріалом буде дозволено на фоні карантину та інших заходів із запобігання поширення на території України коронавірусу СОVID-19, повідомляє Насіннєва асоціація України.

04.03.2020

В м. Київ було проведено «Насіннєвий форум – 2020» - зібрання лідерів української галузі насінництва, що вже вкотре дає старт новому сезону. Ця подія – щорічний захід, присвячений обговоренню сучасних тенденцій насіннєвого ринку та останніх змін у галузі з представниками органів державної влади та бізнесу.