Новини

29.05.2020

Насіннєва асоціація України увійде до нової робочої групи при Мінекономіки, яка працюватиме над питаннями з розроблення заходів щодо адаптації українського законодавства до актів ЄС у сфері державного регулювання генетично модифікованих організмів

29.04.2020

Питання розширення участі України в Насіннєвих схемах Організації економічного співробітництва та розвитку, ОЕСР, по олійним культурам, та буряку винесено на розгляд позачергової сесії Верховної Ради, запланованої на завтра, 30 квітня.

10.04.2020

Насіннєва асоціація України з радістю вітає проходження ще одного етапу на шляху до визнання системи сертифікації насіння в Україні еквівалентною вимогам Європейського союзу!

Візування рішення по Україні розпочато Єврокомісією. Уже приступили до фінального етапу законодавчої процедури ЄС. Так, 7 квітня маємо публікацію пропозиції Єврокомісії внести Україну до переліку країн-не членів ЄС, які можуть експортувати насіння на ринки країн ЄС.

31.03.2020

Єврокомісією було опубліковано результати засідання секції з питань насіння та посадкового матеріалу, де вказано: «Запит України опрацьовується; зараз триває процедура внутрішнього затвердження, і вона має бути фіналізована до кінця головування Хорватії» (тобто до 30 червня 2020 року).

25.03.2020

Ведення торгівлі насінням і садивним матеріалом буде дозволено на фоні карантину та інших заходів із запобігання поширення на території України коронавірусу СОVID-19, повідомляє Насіннєва асоціація України.

04.03.2020

В м. Київ було проведено «Насіннєвий форум – 2020» - зібрання лідерів української галузі насінництва, що вже вкотре дає старт новому сезону. Ця подія – щорічний захід, присвячений обговоренню сучасних тенденцій насіннєвого ринку та останніх змін у галузі з представниками органів державної влади та бізнесу.

12.02.2020

10-11 лютого у Києві відбулася робоча зустріч Насіннєвої асоціації України і Міжнародної насіннєвої федерації ISF (International Seed Federation), присвячена боротьбі із підробками і нелегальним використанням насіння. Для роботи над таким нагальним питанням організаціями була започаткована спеціальна спільна робоча група Task Force Ukraine, до складу якої увійшли міжнародні експерти ISF, запрошені компанії-лідери ринку, члени Насіннєвої асоціації.

11.02.2020

Вже протягом кількох останніх років питання налагодження національної системи збору роялті та виплат FSS за використання насіння, зібраного фермерами у власних потребах (Farm Saved Seeds, FSS), стоїть на порядку денному Насіннєвої асоціації України. Асоціація брала участь у обговореннях законодавчої бази із національними інституціями, зверталася до державних органів за роз’ясненнями щодо роялті, робила оцінку ринку зернових (як основних культур для збору роялті), запрошувала міжнародних експертів. Для вивчення найкращих практик організовувалися заходи з вивчення досвіду Чехії, Німеччини, Канади та інших країн. Наразі, мабуть, найефективніша система працює у Франції, де функцію збору роялті учасниками ринку покладено на агенцію SICASOV.

02.02.2020

24 січня відбулося чергове засідання Правління Насіннєвої асоціації України, в ході якого було підтримано заяву про приєднання до Асоціації нових учасників – ТОВ «ЛНЗ» та S&W Seed Company Australia. За підсумками голосування обидві компанії одноголосно отримали статус асоційованого члена.

29.01.2020

Інформуємо щодо проведення насіннєвих конгресів, які відбудуться у 2020 році і чиїми організаторами виступають міжнародні асоціації Euroseeds (раніше відома як ESA) і International Seed Federation, ISF, до членів яких належить Насіннєва асоціація України.