Практичне використання світових напрацювань

 13 вересня 2012 на базі насіннєвого заводу «Черліс» (с.Білозір’я, Черкаська обл.)  за підтримки ТОВ «Євраліс Семенс» відбувся  День поля.

Участь прийняли світові лідери – транснаціональні компанії в сфері насінництва, що працюють на ринку насіння  України, та входять в склад Насіннєвої асоціації України.
Отримання рентабельного показника врожайності значною мірою залежить від початкового вибору насіння планованої до вирощування культури. В даному випадку найактуальнішим питанням стає підбір насіння для нового сезону.
 
На сьогодні в Україні представлено більше сотні гібридів, дозволених до вирощування в усіх кліматичних зонах. Переважна більшість найновіших гібридів – імпортної селекції. Багато з них добре себе зарекомендували на українських полях. Але навіть у цьому переліку є гібриди, котрі варто виділити окремо. З цими деталями й особливостями гості були ознайомлені на Дні поля.
 
Відвідувачі також мали змогу ознайомитися безпосередньо із заводськими цехами «Черліс», де й відбувається повний цикл виробництва насіння різних культур. Окрім вже відомих фактів про сам завод і його сучасні виробничі лінії, аграрії ознайомилися також і з новими системами енергозбереження і технологічного контролю якості, впровадженого в останні роки. Ці факти підтверджують ще раз безальтернативну якість підготовленого на українських теренах насіння.
 
Використовуючи передовi технологiї свiтових лiдерiв в данiй галузi та вiдстежуючи свiтовi тенденцiї оснащення передовими технологiями та устаткуванням, на заводi щорiчно проводиться модернiзацiя виробництва.
 
Завдяки здiйсненню всього необхiдного комплексу складних технологiчних процесiв та постiйного пошуку в питаннi вдосконалення очищення, калібрування завод доводить насiння до свiтових стандартiв за всiма показниками якостi: високої енергiї проростання, схожостi, вирiвняностi.
Учасники заходу обговорили цілий ряд проблем, що стосуються розвитку системи насінництва України в цілому.
 
Під час проведення заходу обговорювалися кроки Уряду, Верховної ради України, органів виконавчої влади, щодо функціонування ринку насіння. Так, було відмічено напрацювання щодо законодавчого врегулювання основних засад виробництва та обігу насіння і садивного матеріалу, а також порядку здійснення державного контролю в галузі АПК .
 
Буде приємним відзначити, також вітальне слово Жана-Батіста МАСА, генерального директора компанії «Євраліс Семенс», що свідчить як про віру насіннєвої компанії світового рівня в українських аграріїв, так і про довіру з боку наших господарників до продуктів французької селекції.
 
Дякуємо всім учасникам даного заходу за участь та керівництву компанії «Євраліс Семенс» за можливість його проведення.