Україна завершить приєднання до Насіннєвих схем ОЕСР по олійним культурам, та буряку

На завтра, 30 квітня, в Верховній Раді України заплановано проведення позачергової сесії, на якій має бути проголосоване завершення приєднання України до Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку, ОЕСР, по олійним культурам, та буряку.

До порядку денного засідання Парламенту включено відповідне питання про розгляд Законопроекту «Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур та Схеми сортової сертифікації насіння цукрового та кормового буряка Організації економічного співробітництва та розвитку» (№0029 від 14.01.2020): https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67878. Нагадаємо, що наразі в Україні вже повністю діють Насіннєві схеми ОЕСР для зернових, кукурудзи, та сорго.

Прийняття відповідного закону стане логічним завершенням процедури долучення України до нових Схем ОЕСР. Зі сторони Організації економічного співробітництва та розвитку підтвердження про розширення членства України було зафіксовано в рішеннях Секретаріату ОЕСР № С (2014) 154 від 19 грудня 2014 року та № С (2017) 143 від 22 грудня 2017 року, коли, відповідно, було погоджено участь України по Схемі для насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур, та Схемі для насіння цукрового та кормового буряка.

Затверджена участь в Насіннєвих схемах ОЕСР - означатиме відкриття експортного потенціалу для вирощеного в Україні насіння олійних культур (таких як соняшник, ріпак), цукрового та кормового буряку. Більше того, це і підвищення іміджу насіннєвої галузі, оскільки з'явиться можливість видачі сертифікатів ОЕСР міжнародного зразка для насіння цих культур, і звісно приєднання до міжнародного комерційного ринку насіння, в який входять країни-члени ОЕСР.

ОНОВЛЕННЯ 30.04

Верховна Рада проголосувала за проект Закону про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур та Схеми сортової сертифікації насіння цукрового та кормового буряка Організації економічного співробітництва та розвитку (№0029)

За 328 голосів народних депутатів

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=5398

Додати новий коментар