Україна приєднується до Насіннєвих Схем ОЕСР для бобових і трав

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР, англ. Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) розширює участь України у Схемах ОЕСР сортової сертифікації або контролю насіння, призначеного для міжнародної торгівлі, долучивши її до Схеми для насіння трав та бобових.

Відповідне рішення було розглянуто 10 червня 2021 року на Щорічній зустрічі з питань Насіннєвих Схем ОЕСР, що проходила онлайн. Зі сторони Україні це рішення також має бути проголосованим Верховною Радою у виді окремого закону Про приєднання до нової Схеми ОЕСР.

На зустрічі Україною було представлено презентацію з власною оцінкою виробництва та системи сертифікації насіння культур, на які поширюється схема. Додатково виділено значення Схеми для сертифікації насіння сої.

Національну заявку для розширення участі України щодо Схеми сортової сертифікації насіння трав і бобових культур було направлено до ОЕСР на початку осені 2020 року. В ній, а також в супровідному досьє, сої приділено особливу увагу, як головній зерновій бобовій культурі.

Для України соя є однією з основних експортних культур і повноцінне впровадження сортової сертифікації насіння за схемами ОЕСР сприятиме як розвитку всього ринку цієї культури, так і реалізації експортного потенціалу країни саме в галузі насінництва.

Згідно з інформацією, якою володіє Насіннєва асоціація України за підсумками зустрічі ОЕСР по Насіннєвим Схемам, учасники обговорення підтримали заявку від України без жодних заперечень.

Нагадаємо, що на сьогодні, в Україні вже повноцінно діють 5 Насіннєвих Схем ОЕСР для насіння:

- зернових;

- кукурудзи;

- сорго;

- цукрового та кормового буряка; та

- хрестоцвітних та інших олійних або прядивних культур.

Додати новий коментар