Україна презентує заявку на приєднання до Схеми сортової сертифікації ОЕСР по насінню цукрових і кормових буряків

29-30 червня у Празі відбудеться Щорічне засідання учасників Схем сортової сертифікації насіння Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР, англ. Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD). На цьому заході Україна матиме можливість презентувати своє Досьє по виробництву насіння цукрових і кормових буряків, що дасть змогу в подальшому розширити участь України у Насіннєвих схемах ОЕСР.

Наразі із поміж семи існуючих Схем ОЕСР Україна бере повноцінну участь у двох: по насінню Зернових, а також у схемах Кукурудзи і сорго, до яких країна приєдналася у 2009 році. Крім того, у 2014 році Україна розширила свою участь у Схемах сортової сертифікації ОЕСР на Схему по насінню хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур, приєднання до якої на даний момент ще потребує законодавчого врегулювання з боку українських органів влади.

Що ж до бажання участі України у Схемі сортової сертифікації насіння ОЕСР по цукрових і кормових буряках секретаріат організації було сповіщено у червні 2016 року. Попередній звіт по заявці було розглянуто цієї зими на засіданні технічної групи ОЕСР. Тепер же делегація України має представити своє Досьє, яка в раці схвалення на Щорічному засіданні буде передано на затвердження Радою ОЕСР.

Окремо варто відзначити, що заявку України на приєднання до Схеми сортової сертифікації насіння цукрових і кормових буряків одностайно підтримує Європейська насіннєва асоціація, яка є провідним галузевим об’єднанням у регіоні.

Теги: 

Додати новий коментар