Україна нарощує експорт насіння соняшнику

За даними митної статистики України, експорт насіння соняшнику (ТН ЗЕД 1206001000 «Насіння соняшнику для сівби») з України за 7 місяців 2018 року виріс на 20% в порівнянні з тим же періодом минулого року.

Як відзначають експерти ІА «АПК-Інформ», за вказаний період на зовнішній ринок було відвантажено 690 тон даної продукції, що стало найбільшим показником за останні 3 роки. Для порівняння: в 2017 році за цей же час експорт склав 579 тонн, а в 2016 - всього 302 тони.

Головним ринком збуту в поточному році вже традиційно виступає Грузія. Зазначена країна протягом проаналізованого періоду вже імпортувала 261 тону насіння соняшнику, що в 1,5 рази більше, ніж за аналогічний період роком раніше. Також до трійки покупців українського посівного матеріалу увійшли такі країни, як Франція та Молдова, куди Україна відвантажила 124 і 844 тони насіння відповідно.

Як відзначили в Насіннєвій асоціації України, такі тенденції не можуть не викликати оптимізму, оскільки свідчать не тільки про розвиток галузі всередині країни, але й про високий потенціал цього сегмента на зовнішньому ринку.

За матеріалами: apk-inform.com

Додати новий коментар