Україна має намір розширити свою участь у Схемах OECD по насінню цукрового буряку

31 січня – 3 лютого у Парижі пройде чергове засідання Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР, англ. Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD), у якому прийме участь делегація з України. Одним із питань порядку денного технічної робочої групи є розширення участі України у Схемах сортової сертифікації насіння ОЕСР.

Зокрема, 2 лютого планується розгляд української заявки щодо приєднання до Схем ОЕСР по насінню цукрового буряку. Також передбачається, що до Щорічного з’їзду ОЕСР у 2017 році Україна представить відповідний звіт по самооцінці.

Незважаючи на  те, що, площі посівів під цукровим буряком, були зменшені, на сьогодні зростає зацікавленість іноземних інвесторів до українського цукробурякового виробництва. Цукровий буряк - унікальна високопродуктивна і високоприбуткова сільськогосподарська культура.

Підтвердженням цьому є позитивна динаміка зростання кількості сортів/гібридів цукрових буряків, які щороку вносяться до Державного реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні, при цьому, в Україні представлені лідери світової селекції цукрових буряків, які щорічно реалізовуючи мільйони посівних одиниць цієї культури у світі і займають найбільшу частку реалізації на ринку насіння,  вже вирощують та/або  виробляють на власних заводах в Україні насіння,  мають підтверджений попит на українське насіння і готові розпочати експорт насіння цукрового буряка до зарубіжних ринків.
 
Реалізація експортного потенціалу в галузі насінництва в Україні, в якій працюють провідні власники селекційних ресурсів та виробники насіння потребує повноцінного впровадження в Україні сортової сертифікації насіння за схемами ОЕСР.