Прийнято Закон про роботу «єдиного вікна» на митниці

5 липня Верховна Рада України прийняла законопроект №7010 про вдосконалення механізму роботи «єдиного вікна» на митниці. Закон «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо впровадження механізму «єдиного вікна» і оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» було проголосовано у другому читанні та в цілому 254 депутатами.

Закон впроваджує зменшення витрат часу бізнесу на оформлення товарів за рахунок одноразового подання підприємством уніфікованого набору відомостей у електронному вигляді через «єдине вікно» на митниці. Закон створює систему в рамках якої до державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» будуть підтягуються всі дозвільні документи, необхідні для експортно-імпортних операцій. Це дасть змогу перейти до автоматичного оформлення митних декларацій. Після затвердження Митного кодексу України, який було прийнято у 2012 році, цей Закон фактично є першим великим, глибоким та системним документом у галузі митної справи. Експерти зазначають, що це - потужний прорив у сфері митного законодавства та спрощення процедур за останні роки

Від імені Насіннєвої асоціації України вітаємо всіх з прийняттям закону і дякуємо Федерації роботодавців України, яка була одним із ініціаторів розробки законопроекту. Як відзначили у Федерації, проблема організації належного рівня взаємодії підприємств реального сектору економіки з державними органами потребувала негайного вирішення на законодавчому рівні з метою дієвого спрощення умов здійснення експортно-імпортних операцій українськими виробниками, і саме механізм «єдиного вікна» у світовій практиці надає можливість вирішити це питання.

Джерело: fru.ua

Додати новий коментар