Прес-конференція на тему: «Актуальні питання інвестування в насіннєву галузь України на фоні процесів світової економіки»

 

31 січня 2013 року 10:30 було проведено прес-конференцію на тему «Актуальні питання інвестування в насіннєву галузь України на фоні процесів світової економіки».

 

В заході прийняли участь:

Валерій Хаджиматов – Виконавчий директор Насіннєвої асоціації України

Максим Рябушев – керівник бізнес напрямку Насіння ТОВ «Байєр»

Людмила Василенко – голова наглядової ради ТОВ «Агробонус»

Іван Терещенко –керівник розвитку бізнесу по Україні  ТОВ «РАЖТ СЕМЕНС-Україна»

Ігор Зубицький -  фінансовий директор ТОВ «СИНГЕНТА»

Наталя Літостанська – менеджер по зв’язкам з громадськістю ТОВ «Піонер Насіння Україна»

Сергій Феофілов – генеральний директор ПП «УкрАгроКонсалт»

 

На прес-конференції розглядалися питання створення сприятливого інвестиційного клімату, фактори інвестиційної привабливості та шляхи залучення інвестиційних ресурсів в насіннєвий сектор аграрної галузі України.  Питання є пріоритетними  для обговорення, так як на фоні процесів, що відбуваються у світовій економіці, якісний та конкурентоздатний ринок насіння України є головним інструментом забезпечення надходження інвестицій та збільшення внутрішнього валового продукту  через підвищення експортного потенціалу для ефективного економічного розвитку.

За словами учасників прес-конференції за 3-5 років інвестиційна привабливість українського ринку становить від 5 до 7 млрд. доларів. Насіннєвий ринок України щороку здатний залучати півтора мільярда доларів інвестицій. За даними УкрАгроКонсалт, у четвертому кварталі минулого року обсяги насіннєвого ринку зросли на 40% до 1,300 млрд. доларів. Втім, ініціатив аграріїв без підтримки держави замало. Від уряду, зокрема, чекають запровадження прозорого регулювання ринку та створення комфортних умов для іноземних компаній.

«Держава повинна створити сприятливі умови для інвестування в насіннєву галузь України. Це стосується як створення прозорої системи сертифікації насіння та роботи органів контролю, так і захисту прав інтелектуальної власності на сорти рослин» -  наголосив Виконавчий директор НАУ Валерій Хаджиматов.

Учасниками конференції відмічено, що тенденції, які  формуються на глобальних виробничих ринках указують на те, що в світі як і раніше потребують всезростаючих обсягів продовольства. Так, в 2012 світові ринки зазнали дефіциту насіння кукурудзи, при цьому, навіть Франція - лідер насіннєвого ринку в Європі - не змогла вплинути на ситуацію.

Використовувати такий збіг обставин, і розширювати вплив на ринки легко може і Україна.

Саме аграрний ринок, як ніякий інший в Україні, щороку підвищує вартість своїх активів. У 2011-2012 сотню найбагатших людей країни поповнили вітчизняні сільгоспвиробники.

Україна є одним з найбільших експортерів