Парламент зареєстрував законопроект про спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів та обігу насіння

18 червня 2020 року в Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону № 3680 про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння): http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69178 .

Новий документ, зокрема, передбачає правки до законів «Про охорону прав на сорти рослин» та «Про насіння і садивний матеріал». Цей законопроект, можливо, є одним із найбільш очікуваних для всієї насіннєвої галузі, оскільки зміни, що пропонуються в ньому, мають оновити ряд норм, які на сьогодні вже є застарілими і не відповідають актуальним вимогам. Нововведення ж мають привести процеси експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння у відповідність реаліям, практиці ЄС, УПОВ.

Відзначимо, що необхідність змін було ініційовано Насіннєвою асоціацією України, представниками галузі, які, зважаючи на свій щоденний досвід,  постійно адаптовують власну роботу і відкрито говорять про оновлення роботи державних процедур з точки зору реальної практики. Так, безпосередню участь у напрацюванні ініціатив до поточних версій законів взяла Насіннєва асоціація України.

Цілі змін до таких законів України: «Про насіння і садивний матеріал», «Про охорону прав на сорти рослин»:
чіткість в умовах таетапах експертизи сорту;
підзвітність суб’єктів експертизи та скорочення часових витрат на підготовку документів та формальну експертизу;
строки  підготовки та прийняття рішень державної реєстрації сортів рослин та відповідно обігу насіння;
термінологія у відповідності із ратифікованими міжнародними договорами та законодавством ЄС,
впроваджується для заявника право на досудове врегулювання питань, що виникають при проходженні експертизи та реєстрації сорту;
конкурентність у наданні платних послуг з видачі сертифікатів на сортові якості та відповідно підвищення якості послуг з видачі сертифікатів на сортові якості;
виключаються вимоги, що дублюють одна одну, не відповідають законодавству ЄС та/або створюють правові колізії у рамках чинного законодавства України.

12 березня відбулося обговорення цих питань  в Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики (на фото).

Додати новий коментар