Обговорено нові зміни щодо контролю якості насінництва та розсадництва

19 березня 2014 року Насіннєва асоціація України прийняла участь у нараді щодо внесення змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері насінництва та розсадництва». Зустріч відбулася в приміщенні Державної інспекції сільського господарства України. У зустрічі приймали участь представники галузевих асоціацій, громадських організацій, провідних світових та вітчизняних виробників насіння. Під час наради  обговорювались питання законодавчого врегулювання контролю якості насіння на вітчизняному ринку.
Представники виробників зазначили, що державі необхідно мати систему контролю, але вона не повинна бути жорсткого дозвільного характеру.
Першим заступником Голови Державної інспекції сільського господарства України Юрієм Марчуком було зазначено, що інспекція відкрита для спільної ефективної роботи і готова працювати над будь-якими змінами з метою створення необхідних умов для допомоги господарствам, при цьому не втрачаючи систему контролю.
Обговорюючи зміни до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері насінництва та розсадництва", спільно було ініційовано відмінити атестацію насіннєвих господарств та ввести їхню реєстрацію, під час якої господарства повинні будуть відповідати чітко виписаним в законодавстві вимогам. Завдяки цьому непотрібно буде отримувати дозвільний документ у конкурсній комісії,  а значить і мінімізувати людський чинник на прийняття таких рішень. 
Також, учасниками наради обговорено доцільність розділення процесу сертифікації насіння на посівну та сортову, окрім того, необхідність розмежування господарств за ознакою виробництва насіння для власних потреб та з метою реалізації.
Тож, присутні підтримали ініціативи Держсільгоспінспекції та домовилися в найкоротші терміни підготувати свої пропозиції і надати їх для включення до проекту Закону.