Нове Правління Насіннєвої асоціації України - нова якість управління

Рішенням Загальних зборів Насіннєвої асоціації України (НАУ) від 17 травня 2013 року ухвалені зміни у складі Правління НАУ. Кількісний склад Правління було розширено до 7 осіб. Головою Правління було обрано директора з виробництва насіння компанії «Монсанто» в Україні та Росії Олену Фоміну, заступником Голови Правління – генерального директора компанії  «Лімагрейн Україна» Тетяну Генрі-Якубовську.

Розуміння проблем і особливостей сфери насінництва, знання кон’юнктури ринку насіння, стабільний розвиток та досягнення компаній «Монсанто» та «Лімагрейн Україна» – ось те, що найкраще характеризує вищезазначених керівників як висококваліфікованих управлінців та справжніх знавців своєї справи.

«Для компанії “Монсанто” це дуже відповідальне та важливе завдання головувати у Насіннєвій асоціації України протягом наступного року. Сфера насінництва в сучасному світі розвивається дуже динамічно і показує високі темпи росту. В українського ринку є великий потенціал для розвитку, і ми зробимо все для того, щоб постачальники та виробники показали сталий розвиток й істотно зміцнили свої позиції як бізнес”, прокоментувала  Олена Фоміна.

За словами новообраної Голови Правління, ключовими пріоритетами, які будуть поставлені перед Асоціацією на наступний рік, стануть: позиціонування України як виробника високоякісного насіння, значна увага до удосконалення існуючого законодавства в галузі насінництва та спрощення процедури реєстрації сортів та гібридів рослин.

У свою чергу, Тетяна Генрі-Якубовська додала, що спільним завданням Правління НАУ стане розвиток ринку насіння на умовах прозорості та послідовності. “Напрями діяльності, визначені попереднім керівництвом, та досягнуті результати будуть підтримані та використані в подальшому з метою відстоювання інтересів гравців ринку насіння”, – зазначила представник «Лімагрейн Україна».

Члени Правління підкреслили, що реальне партнерство влади і бізнесу на засадах спільної участі в розробленні та прийнятті державних рішень, взаємної відповідальності за результати їх реалізації – мають стати основою успішної взаємодії суб’єктів господарювання та держави.

         Про Насіннєву асоціацію України

Насіннєва асоціація України (НАУ) – об’єднання , що представляє інтереси виробників та постачальників насіння на національному рівні та одночасно є членом міжнародних організацій. Об’єднує провідні міжнародні та українські компанії, що здійснюють свою діяльність у сфері селекції та насінництва та є власниками селекційних і генетичних продуктів України.

Асоціація  є однією з тих професійних організацій, яка створена виключно з ініціативи селекційних насіннєвих підприємств, як самостійна недержавна інституція.

Важливим, незалежно від галузі, є репутація компаній стосовно культури ведення бізнесу, дотримання законодавства, а також спроможності постійного покращення сортів (гібридів) сільськогосподарських культур. Тому, головною метою асоціації є сприяння в формуванні конкурентоздатного ринку насіння України на міжнародній арені та  відкриття  світових ринків для аграрного сектору України за умови застосування високоякісного насіння сучасних сортів та гібридів.

Асоціація завжди є відкритою для компаній, які обрали політику надійності, прозорості та ефективності на сільськогосподарському ринку України. На сьогодні до Асоціації входить 32 компанії, доля вироблених та поставлених продуктів яких, на ринку складає 60-70%.

Про компанію «Монсанто»

«Монсанто» є однією з провідних компаній світу, діяльність якої зосереджена на сталому розвитку сільського господарства. «Монсанто» розробляє та постачає інноваційні сільськогосподарські продукти та інтегровані рішення для підтримки діяльності агровиробників, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур, що в подальшому використовуються для виробництва продуктів харчування, палива та одягу.

«Монсанто» є міжнародною компанією, що входить до рейтингу Fortune 500. Штаб-квартира компанії знаходиться в Сент-Луїсі (Міссурі, США). У 404 підрозділах «Монсанто» у 66 країнах світу працює 21 183 працівники.

«Монсанто» пропонує сільгоспвиробникам високоякісне сортове насіння та гібриди кукурудзи, сої, бавовнику, ріпаку та овочів, щороку інвестуючи понад 1,2 млрд доларів у наукові розробки, спрямовані на підвищення продуктивності аграрного сектору.

У 1991 році «Монсанто» стала першою іноземною компанією, яка підписала контракт на поставку засобів захисту рослин в Україну. У 1992 році було відкрито Київський офіс компанії.

«Монсанто» виробляє в Україні та імпортує до України якісне та високопродуктивне насіння кукурудзи та ріпаку традиційної селекції. Насіння кукурудзи та ріпаку «Монсанто» представлене в Україні брендом «Декалб», насіння овочів – брендом «Семініс», засоби захисту рослин – брендами «Раундап» та «Харнес».

Про компанію «Лімагрейн Україна»

ТОВ «Лімагрейн Україна» було створене 24 жовтня 2008 року. Засновником є компанія Limagrain Europe S.A. (Франція). Товариство є членом провідної світової насіннєвої групи компаній Limagrain, що присутня у більш ніж 38 країнах світу з загальною кількістю працюючих понад 7200 осіб. Основними видами діяльності є селекція та виробництво насіння польових та овочевих культур. Крім цього, група компаній має напрацювання та лідируючі позиції в харчовій та переробній  промисловості, зокрема у виробницті хлібобулочних виробів та інгредієнтів. Обсяг річного фінансування дослідницької та селекційної роботи в 2009 році по групі досяг рівня 633 мільйонів євро.

Основними напрямками діяльності ТОВ «Лімагрейн Україна» є:

1 - оптова торгівля насінням;

2 - виробництво насіння в Україні;

3 - експорт та імпорт насіння;

4 - надання послуг іноземним компаніям щодо ведення бізнесу в Україні, зокрема інвестування в Україну, реєстрації нових сортів, здійснення експорту з України насіння в інші країни – Росію, Казахстан, Білорусію та інші.

При забезпеченні відповідної можливості на законодавчому рівні в Україні, компанія планує здійснювати селекційну роботу в Україні з відповідними інвестиціями в даному напрямку.