Насіннєва асоціація України взяла участь у відкритті селекційно-дослідної станції компанії ДСВ-Україна

26 червня було дано офіційний старт роботи селекційно-дослідної станції компанії ДСВ-Україна, члена Насіннєвої асоціації України. Церемонія перерізання стрічки комплексу із дослідними полями у селі Дубіївка, Черкаської області, зібрала разом керівництво тов «ДСВ-Україна» в особі директора Ярослава Теличка, керівника дослідної станції Ігоря Гаро, членів правління материнської компанії DSV, запрошених гостей, учасників від держорганів, Міністерства аграрної політики та продовольства України (Наталія Ніколенко, Завідувач сектору охорони прав на сорти рослин,) Насіннєвої асоціації України (Сюзана Григоренко, виконавчий директор).

ТОВ «ДСВ-Україна», є дочірньою структурою компанії Deutsche Saatveredelung AG (DSV), яка була заснована в 2010 році в Україні. В доробку компанії DSV – понад 400 сортів. Свою роботу із селекції і випробувань сортів компанія веде у 90 регіонах Європи. Із початком своєї роботи у 2010 ДСВ-Україна проводить відбір високоврожайних сортів і гібридів озимих культур та їх батьківських компонентів в погодних умовах України. Проводиться не тільки адаптація вже існуючих сортів, але й створюються нові – на державну реєстрацію вже подано два сорти озимої пшениці, виведених в Україні. ТОВ «ДСВ-Україна» веде активну участь у житті насіннєвої галузі і з 2017 року є членом Насіннєвої асоціації України.

Розташована на в’їзді до населеного пункту селекційно-дослідна станція компанії ДСВ-Україна є візитівкою села Дубіївка. Комплекс, будівництво якого було розпочато у 2016, зведено з метою оптимізації підходів щодо створення, добору і випробування перспективного матеріалу в ланках селекційного процесу та виведення нових сортів. Проект оцінюють у 2 мільйони доларів.

Будівля станції має приблизно 1500 квадратних метрів корисного приміщення, із них понад 400 відведено під офіси, а більше 1000 – для складського призначення. Конструкція, передбачає лінію для зберігання сортозразків, приміщення для забезпечення роботи техніки. Велику увагу тов «ДСВ-Україна» приділяла втіленням інновацій у своєму проекті. Так, для опалення будівлі застосовуються геотермальні котли, а в інженерній частині змонтована тепла підлога для комфортної роботи персоналу по обслуговування техніки взимку.

На понад 10 гектарах полів станції ДСВ-Україна веде весь спектр робіт від схрещування батьківських ліній і до розмноження насіннєвого матеріалу. Компанія зосереджена на 2 напрямках: ріпак та озима пшениця. Щодо ріпаку проводиться регіональні випробування із прямою селекцією із великою кількістю ділянок. Крім того, нова станція відповідає за східно-європейську частину проекту компанії щодо сортів озимої пшениці. Ведуться роботи над ранньостиглим та жаростійким посівним матеріалом пшениці, випробовуються сорту ріпаку, які потребують меншого оброблення засобами захисту рослин, необхідність в чому з’явилася внаслідок заборони в ЄС використання неонікотиноїдів.

Селекційно-дослідна станція компанії ДСВ-Україна забезпечена всією необхідною технікою для повного комплексу дрібно ділянкових робіт на тому ж рівні як в Європі. В наявності є сівалка точного висіву, розділювач ділянок, селекційний комбайн, який дозволяє прямо в полі оцінювати урожайність, вологість; тощо.