Насіннєва асоціація України розраховує на підтримку Верховної Ради в питанні спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння

Насіннєва асоціація України, яка представляє інтереси провідних селекційних компаній, постачальників та виробників насіння, та ГС «Всеукраїнський аграрний форум» (ВАФ) від імені своїх членів (Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнська асоціація громад, Асоціацію «Союз птахівників України» та ВГО «Українська аграрна конфедерація») у спільному листі № 691 від 29.09.2020 звернулися до голів фракцій та депутатських груп Верховної Ради України із закликом підтримати проєкт від 18.06.2020 № 3680 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення  процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння»).

Необхідність змін, про які сьогодні, 16 грудня, озвучено на засіданні Комітету з питань аграрної та земельної політики, вже не раз обговорювалося і було підтримано учасниками насіннєвої галузі. За ініціативи Насіннєвої асоціації України було запропоновано ряд нововведень, направлених на поліпшення доступу до найновіших сортів та спрощення процедури реєстрації сортів.

Потреба у перегляді ряду положень Законів України «Про насіння і садивний матеріал» та «Про охорону прав на сорти рослин» це перш за все можливість отримати підґрунтя для якісного розвитку галузі. Це створить умови для розширення діяльності по вирощуванню насіння в Україні, розширить доступ аграріїв до нових гібридів нарівні з їх європейськими колегами.

Ініціативи, про які йдеться, це, зокрема:

 - приведення процедури експертизи сорту до реалій сьогодення, зменшення бюрократизації процедур реєстрації;

- усунення та скасування наявних дискримінаційних умов при поданні заявок на сорт селекціонерами;

- введення електронного документообігу для державної реєстрації сортів;

- забезпечення конкурентних умов для реалізації сертифікації насіння на сортові якості.

Асоціації розраховують, що спільний голос галузі буде почуто, і вже на поточній сесії Верховної Ради проєкт 3680 буде підтримано для схвалення у першому читанні та доопрацюванні у 2-ому.

Додати новий коментар