Насіннєвою асоціацією України ініційовано спрощення митних процедур та виключення насіння соняшника, ріпака та гороху з переліку товарів цільового призначення

Насіннєвою асоціацією України ініційовано скасування Порядку здійснення контролю за ввезенням на митну територію України окремих товарів цільового призначення (Порядок).

Згідно Порядку насіння соняшнику для сівби (код за УКТ ЗЕД 1206 00 10 00) та насіння свиріпи або ріпака для сівби (код за УКТ ЗУД 1205 00 10 00), гороху для сівби (Код УКТЗЕД 0713 10 10 00) внесені в Перелік товарів цільового призначення (додаток 1 до Порядку), в звязку з чим, у постачальників насіння  виникали труднощі при розмитненні цього товару та затягувалася процедура розмитнення насіння, що в свою чергує є значимим для можливості подальшого використання насіння в оптимальні для посіву строки. 

За результатами двосторонніх зустрічей асоціації та компаній-членів з представниками компетентних органів, спільній роботі і робочій групи з проведення перегляду нормативно-правових актів з питань державного нагляду (контролю), скасування неактуальних нормативно-правових актів, підготовки та подання пропозицій від асоціації щодо врегулювання цього питання, Державно фіскально службою було підтримано пропозиції Насіннєвою асоціації України та погоджено, що норми Порядку втратили  свою актуальність і потребують визнання їх такими, що втратили чинність.

Державною фіскальною службою  було розроблено та погоджено відповідний проект наказу Міністерства фінансів України „Про втрату чинності деякими наказами”  та спільно вжито необхідних правових заходів щодо якнайшвидшого  його затвердження.

На сьогодні наказ уже проходить державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України. Планується набрання чинності після опублікування.