Насіннєва асоціація України спільно з бізнес-спільнотою закликають уряд вжити заходи щодо забезпечення сертифікації насіння та розблокувати обіг насіння, імпорт та експорт

Насіннєва асоціація України разом зі іншими галузевими і бізнес об’єднаннями направила відкрите звернення до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, в якому наголошується на необхідності забезпечити безперервність сертифікації насіння, від якої залежатиме перебіг майбутньої весняної посівної кампанії.
 
Своєчасність сертифікації насіння та садивного матеріалу в Україні була поставлена під загрозу у зв’язку із ліквідацією Держсільгоспінспекції до кінця 2016 року. Згідно наявної інформації, інспекція з 5 грудня займатиметься лише опрацюванням вже поданих заявок. В свою чергу, Державне підприємство «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції», яке Мінагрополітики планує уповноважити на виконання цих функцій у подальшому, планує почати роботу по сертифікації з 1 лютого 2017 року. Тобто, у процесі виникає простій терміном у два місяці, що є неприпустимим, особливо зважаючи на те, що саме у цей час найбільш активно проводиться сертифікація насіння, яка виробляється з цьогорічного врожаю і вже завозиться для посіву навесні.
 
Повний текст звернення у прикріпленному файлі.

Прикріплені файли: