Налагодження співробітництва Насіннєвої асоціації України та Державної інспекції сільського господарства України.

09.12.2013 відбулась робоча зустріч голови Державної інспекції сільського господарства України Гончаренко В.В. з керівництвом та представниками незалежної асоціації підприємств насіннєвої галузі.
Участь прийняли: Голова Правління Насіннєвої асоціації України – Олена Фоміна, заступник Голови Правління Насіннєвої асоціації України – Тетяна Якубовська, Виконавчий директор –Валерій Хаджиматов, представники компаній-членів Насіннєвої асоціації України-провідних виробників насіння:  «Монсанто», “Лімагрейн- Україна”, “Байєр”, “Маїсадур Семанс Україна”,«КВС -Україна», “Піонер Насіння Україна”, “Сингента”, “Альта Сідз Інтернешнал”, «Ерідон», “Агроскоп- Україна” та ін.

Гончаренко Владиславом, було відзначено, що діяльність Держсільгоспінспекцї, як  уповноваженого законом  центрального  органу  виконавчої влади, так і її територіальних органів,  націлена передусім захист та підтримку інтересів населення та  бізнесу. Метою  всіх інспекційних дій є, перш за все, запобігання порушенням вимог  законодавства  суб'єктами  господарювання  та  забезпечення належної якості продукції, робіт та  послуг. При цьому, будь-які дії, що здійснюються посадовими особами центрального апарату Держсільгоспінспекції та представниками  територіальних органів, виконуються,  виключно,  в межах повноважень, передбачених  законом.
Зі своєї сторони, членами Насіннєвої асоціації України було  відзначено ефективність і прогресивність в роботі Держсільгоспінспекції останнім часом, а саме: розміщення та оперативного оновлення на офіційному веб-сайті електронного реєстру сертифікатів на насіння/садивний матеріал, реєстру виробників насіння.
В ході зустрічі було обговорено такі питання:
1. Зміни в порядку видачі сертифікатів на насіння та садивний матеріал.
2. Практика застосування законодавства з питань, що належать до компетенції Держсільгоспінспекції у сфері насінництва та розсадництва, її територіальними органами.
3. Питання сплати внесків за участь згіднозобов'язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, зокрема – членства та подальшого приєднання до схем сортової сертифікації ОЕСР.
4. Пропозиції по вдосконаленню законодавства у сфері насінництва та розсадництва: розроблені та подані до законодавчих органів станом на сьогодні.
Учасниками наголошено, що визначальним у відносинах між представники бізнесу та Держсільгоспінспекцією є співробітництво на принципах партнерства, відкритості та легальності.

На завершення зустрічі сторони домовилися підписати Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю  в сфері насінництва та розсадництва.