Міжпрофесійний діалог Україна-Франція

 14 лютого 2012 року в приміщенні Насіннєвої асоціації України відбувся круглий стіл за участі представників компаній-членів Асоціації та представників відділу міжнародного співробітництва GNIS (Національного міжпрофесійного об’єднання з питань насінництва Франції),а саме: Франсуа Бурго та  Еліз Леклерк.

Основна мета візиту в Україну полягала у проведенні переговорів з представниками Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань, що стосуються належного виконання зобов’язань, взятих Україною у 2009 році під час приєднання до Схем сертифікації насіння зернових, кукурудзи та сорго ОЕСD.
Франсуа Бурго повідомив, що у  липні 2012 року під час чергового засідання ОЕСD  у м. Гельсінкі (Фінляндія) планується офіційне та кінцеве підтвердження акредитації української  системи сертифікації насіння в рамках ОЕСD
Однак, перед цим експерти ОЕСD планують провести аудит системи польового інспектування посівів і регуляторних аспектів загалом, які впливають на галузь насінництва, зокрема, що стосується відповідності внесення змін до Закону України «Про насіння і садивний матеріал» міжнародним нормам. Спеціалісти із GNIS  запевнили, що готові надати будь-яке сприяння та допомогу в даному аспекті, аби Україна пройшла аудит на належному рівні та отримала схвальні результати. За інформацією французьких колег, заявка України на отримання статусу еквівалентності системи сертифікації насіння з нормами ЄС буде однозначно розглядатися після отримання результатів аудиту ОЕСD.
Створення в Україні належної системи сертифікації насіння, а також чітке визначення в Законі «Про насіння і садивний матеріал» правових, організаційних та фінансових засад функціонування ринку насіння  - є запорукою чесної ринкової конкуренції і, відповідно, високої якості насіння, - зазначив Виконавчий директор Асоціації Валерій Хаджиматов