Аграрні розписки в насіннєвій галузі – IFC та Насіннєва асоціація України провели спільну зустріч

14 листопада 2018 року відбулася експертна зустріч «Нові можливості аграрних розписок». Захід, що спільно організовувався представниками проекту Міжнародної Фінансової корпорації (International Finance Corporation, IFC) «Аграрні розписки в Україні» та Насіннєвою асоціацією України, був присвячений обговоренню переваг аграрних розписок як інструменту фінансування малих і середніх сільсгоспвиробників. Учасники спільного засідання – компанії-члени Асоціації та експерти IFC – розглянули робочі моделі індосаменту (передачі) аграрних розписок, а також перспективи використання інструменту в насіннєвій галузі. Велику увагу заходу було приділено інтерактиву, представники насіннєвих компаній та дистрибуторів взяли участь у жвавій дискусії та обміні практичними порадами.

У своїх презентаціях представники проекту IFC по впровадження аграрних розписок в України – Тетяна Бривко та Олександр Муляр розповіли про впровадження і практичні моменти застосування аграрних розписок в країні. Новий інструмент, призначений для покращення доступу до фінансових ресурсів, активно застосовується у всіх областях України, а загальна сума коштів залучена через агророзписки вже досягла 4,4 мільярдів гривень. Крім того, в поточному році запрацював Державний реєстр аграрних розписок, який містить інформацію про відкриті аграрні розписки. Саме з моменту реєстрації аграрної розписки у Реєстрі цей документ і можна вважати виданим.

Протягом заходу учасниками були розглянути переваги аграрних розписок як для постачальника насіння так і для фермера. Детально були розглянуті процедури застосування фінансових та товарних агророзписок, їх моделі із індосаментом. В практичному ключі було обговорено, як ведеться документальний супровід, як здійснюється і скільки коштує посвідчення розписок, яким чином потрібно вести бухгалтерський облік.

Члени Асоціації можуть ознайомитися із презентацією «Аграрні розписки. Моделі використання в насіннєвій галузі» у розділі «Для членів асоціації»

Додати новий коментар