Провідні насіннєві компанії створили Насіннєву Асоціацію України

Провідні насіннєві компанії створили Насіннєву Асоціацію України. Заснування Асоціації є логічним кроком представників насіннєвої галузі з метою захисту своїх інтересів та просування світових стандартів її розвитку.

Серед основних завдань Асоціації вбачаються сприяння в досягненні прозорого, ефективного та прогнозованого ринку насіння, вдосконалення правил чесної конкуренції згідно з діючим законодавством України, захист прав інтелектуальної власності у сфері селекції, активна участь у розвитку законодавства, сприяння адаптації організаційної структури насіннєвої галузі та стандартів до вимог міжнародних норм, сприяння покращенню іміджу України на міжнародному ринку як надійного партнера для інвестицій і ведення бізнесу у сфері насінництва.

Надзвичайно важливим у насінництві є репутація насіннєвих компаній стосовно культури ведення бізнесу, дотримання законодавства, а також спроможності постійного покращення сортів та гібридів сільськогосподарських культур. Асоціація поширюватиме та пропагуватиме міжнародні цінності сучасного ведення бізнесу у насінництві.

Засновниками Асоціації є провідні українські компанії, а також українські юридичні особи, засновані міжнародними насіннєвими корпораціями, які здійснюють свою діяльність у сфері селекції та насінництва та є власниками селекційних і генетичних продуктів.

Наступні підприємства стали засновниками Асоціації : ТОВ «Євраліс Семенс Україна», ТОВ «КВС – УКРАЇНА», ТОВ «Лімагрейн Україна», НВФГ «Компанія Маїс», ТОВ «Маїсадур Семанс Україна», ТОВ “Монсанто Україна”, ТОВ «Піонер Насіння Україна», ТОВ «Сингента», НСНФ «Соєвий Вік», ТОВ «РАЖТ Семенс –Україна».

Насіннєва Асоціація України є однією з тих професійних організацій, яка створена виключно з ініціативи насіннєвих підприємств як самостійна не державна структура. Заснуванню Асоціації передувала протягом декількох років діяльність профільної робочої групи, сформованої з представників суб’єктів галузі, для спільного вирішення нагальних питань у сфері насінництва.

Насіння є найголовнішим фактором зростання продуктивності сільського господарства. За висновками фахівців, лише покращення якості насіння може збільшити врожайність сільськогосподарських культур до 30%. Зростаючий світовий попит на аграрну продукцію відкриває значні перспективи для аграрного сектору України за умови застосування високоякісного насіння сучасних сортів та гібридів.