Насіннєва асоціація України провела робочу зустріч по організації сплати роялті на ринку насіння

Сьогодні, 15 березня 2017 року, у Києві Насіннєва асоціація України провела зустріч з питань запровадження системи збору роялті на ринку насіння. В заході прийняли участь компанії-члени асоціації,що представляють робочу групу з питань роялті, радник з питань сільського господарства Посольства Франції Ніколя Перен, Олексій Соловйов, к.ю.н., юрист фірми Jeantet Ukraine та Марк Лекріван, представник французької спеціалізованої організації Sicasov, яка займається збором і виплатою роялті.

Основний час зустрічі було відведено виступу Марка Лекрівана. Експерт розповів про діяльність Sicasov у сфері збору і виплати роялті у Франції. Він детально представив усі етапи роботи організації, починаючи з того, як компанії-виробники насіння делегували Sicasov право на збір роялті, і закінчуючи тим, як організація отримує і зберігає інформацію про ліцензійні договори, нараховує роялті і контролює відповідність розрахунків. Однією із цікавих особливостей, яку відзначив Марк Лекріван, є те, що у Франції з різних сортів рослин збирається один і той же рівень роялті (так звана ставка, встановлена Sicasov). В той же час, в Італії, на чиєму ринку насіння також працює Sicasov, ці показники можуть бути різними. Згідно даних, представлених експертом, у Франції найбільші показники збору роялті дають зернові культури (майже дві третини від насіння усіх видів рослин). В контексті запровадження системи збору роялті в Україні Марк Лекріван зазначив, що організація Sicasov готова надати усю можливу інформаційну підтримку і поділитися своїм досвідом у цій сфері.

В свою чергу представник юридичної фірми Jeantet Ukraine Олексій Соловйов присвятив власну презентацію вже наявним передумовам запровадження системи збору роялті в Україні. Зокрема, він зупинився на діючих нормативно-правових актах, що регулюють галузь в цій сфері, а також докладно розповів про права фермерів на використання зібраного насіння у власних потребах (Farm Saved Seeds, FSS), види рослин, на які поширюються такі привілеї фермерів, та можливість сплати роялті з FSS. Підсумовуючи, Олексій Соловйов розповів, який вплив на дану сферу матиме остаточна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Загалом, зустріч по роялті пройшла у напрочуд активній робочій атмосфері. Всі учасники заходу приймали безпосередню участь у дискусіях і мали можливість отримати від експертів відповіді на питання, вирішення яких дозволить наблизити створення в Україні системи збору роялті з насіння.