ISF підтримує Насіннєву асоціацію України в питанні збільшення кількості насіння овочевих культур, що ввозиться для випробування

Міжнародна Насіннєва Федерація (ISF) звернулася із офіційним листом до Міністра Аграрної політики та Продовольства України Тараса Кутового щодо сприянню розгляду запиту Насіннєвої асоціації України, стосовно збільшення кількості насіння овочевих культур, що ввозиться для випробування. Цим документом міжнародна експертна організація повністю підтримує позицію Насіннєвої асоціації України по цьому питанню. 
 
В своєму листі ISF підкреслює, що деякі з критеріїв зміненого законодавства не відповідають вимогам і моделі бізнесу овочевих насіннєвих компаній, зважаючи на те, що законодавство дозволяє ввезення дуже малої кількості насіння на випробування перед реєстрацією. Як зазначається, такі тестування відповідають інтересам не лише селекційних компаній, але й захищають інтереси виробників овочевої продукції в Україні.
 
Міжнародна Насіннєва Федерація зазначає, що ввезення насіння на випробування контролюється відповідними органами, їх кількість перевіряється і реєструється, видаються фітосанітарні сертифікати і сплачуються податки. Представники організації впевнені, що овочева промисловість в Україні так, як і інші хоче світу хоче отримати доступ до найкращих сортів з метою покращення адаптації в мінливих умовах навколишнього середовища і підвищеної стійкості до шкідників.
 
Міжнародна Насіннєва Федерація є голосом всесвітньої насіннєвої галузі. На сьогодні організація, діючи через 50 національних насіннєвих асоціацій, що входять до її складу, відстоює інтереси більше 7500 насіннєвих компаній, які займаються селекцією, виробництвом та комерційним випуском насіння. Одним з головних завдань ISF є сприяння вільному переміщенню насіння в рамках справедливих та науково обґрунтованих правил, та відстоювання інтересів фермерів, виробників, індустрії і споживачів. 

Прикріплені файли: