Зустріч з представниками Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)

25 квітня 2012 року в приміщенні Українського інституту експертизи сортів рослин відбулася зустріч із представниками  місії з моніторингу застосування Правил Схем сортової сертифікації насіння ОЕСР в Україні.
Участь прийняли: представники компаній-членів Насіннєвої асоціації України, серед яких є провідні транснаціональні корпорації - міжнародні компанії, що здійснюють свою діяльність у сфері насінництва, представники державних органів влади, а саме: Чернявський Іван, Директор департаменту контролю насінництва та розсадництва Державної інспекції сільського господарства України;  Василюк Петро, Директор Українського інституту експертизи сортів рослин, представники Департамену землеробства Мінагрополітики та інші.
Рішенням Ради ОЕСР від 16 листопада 2009 року Україну прийнято до складу членів Схем ОЕСР з сортової сертифікації та контролю за рухом насіння у міжнародній торгівлі, зокрема, до Схеми по насінню зернових (пшениці та ячменю) і Схеми по насінню кукурудзи та сорго в рамках Директорату у справах торгівлі та сільського господарства ОЕСР. Україна стала 58 країною-членом Схем сортової сертифікації.
Враховуючи, що у  2012 році Україна очікує проведення міжнародного аудиту ОЕСР, компетентні органи відвідала місія ОЕСР  з моніторингу застосування Правил Схем сортової сертифікації насіння ОЕСР.
Під час зустрічі було обговорено практичне застосування Схем сортової сертифікації повноважними органами та суб'єктами господарювання та отримані результати.
Також наголошено на важливості остаточного завершення процесів технічної адаптації до вимог ОЕСР. Представниками місії ОЕСР зазначено, що ОЕСР передусім зацікавлена в підсиленні та зростанні  економіки кожного її члена, та відповідно інтеграції України до європейської маркетингової сітки насіння на конкурентних умовах.