Відбулась V традиційна міжнародна конференція "Аграрні інвестиції-2012. Ринки МТР".

8 листопада 2012 року відбулась V традиційна міжнародна конференція «Аграрні інвестиції - 2012. Ринки МТР» («Aginvestments - Inputs   2012»).

В програмі конференції було проведено три сесії: перша сесія конференції «Товарні кредити. Назад у майбутнє?»; круглий стіл «Сучасні тенденції ринку матеріально-технічних ресурсів»; круглий стіл «На старт! Увага! Хеджування!».

Модератором другої секції – круглого столу «Сучасні тенденції ринку матеріально-технічних ресурсів» виступив Валерій Хаджиматов - виконавчий директор Насіннєвої асоціації України.

Основними питаннями для обговорення стали: система організації дистрибуції МТР та тенденції ринку насіння України.

Учасниками конференції відмічено, що тенденції, які  формуються на глобальних виробничих ринках указують на те, що в світі як і раніше потребують всезростаючих обсягів продовольства. Так, в 2012 світові ринки зазнали дефіциту насіння кукурудзи, при цьому, навіть Франція - лідер насіннєвого ринку в Європі - не змогла вплинути на ситуацію.

Використовувати такий збіг обставин, і розширювати вплив на ринки легко може і Україна.

Саме аграрний ринок, як ніякий інший в Україні, щороку підвищує вартість своїх активів. У 2011-2012 сотню найбагатших людей країни поповнили вітчизняні сільгоспвиробники.

Україна є одним з найбільших експортерів товарного зерна. А що відбувається із зовнішньою торгівлею насінням?

Щоб Україна мала можливість інтегруватися до європейської маркетингової мережі насіння, необхідним є визнання Європарламентом еквівалентності української системи сертифікації європейським стандартам.

Європейські аграрії готові купувати українське насіння, а іноземні та вітчизняні виробники не проти інвестувати в насіннєвий ринок, що дає нашій країні реальний шанс на динамічний економічний розвиток.
Вартість насіння набагато вища, ніж вартість фуражного зерна, а це додаткові інвестиції в нашу промисловість, це значне зростання ВВП, приплив грошових коштів, це розвиток економіки не за рахунок запозичень із зовні, а за рахунок збільшення власного капіталу.

Дуже важливо для України, щоб світові насіннєві ринки для внутрішніх виробників відкрилися. Тим більше, що сьогодні в країні чимало компаній, готових вкладати довгострокові інвестиції в розвиток насінництва і займатися селекцією в Україні.