Прийнято участь у Круглому столі

14 жовтня 2014 року представниками НАУ було прийнято участь у круглому столі на тему «АПК-ЗЕД у 2014 році: Втрати від торговельних «війн» з Росією та надбання від ЗВТ з ЄС. Проблеми та перспективи». Захід було проведено за підтримки ВГО "Українська аграрна конфедерація".
До участі у Круглому столі запрошені представники державних установ, керівники провідних аграрних підприємств, громадських професійних об’єднань АПК, провідні аграрні експерти.
Під час заходу обговорювались питання перспектив та ризиків розширення географії експорту вітчизняної продукції, можливість отримання додаткових квот пільгового експорту до ЄС у 2014 році, найактуальніші проблеми тваринництва, а також олійного та цукрового комплексу в умовах євроінтеграції.
В.о. міністра економічного розвитку і торгівлі Валерій П’ятницький зазначив, що Україна буде порушувати питання про можливе збільшення тарифних квот, проте остаточне рішення може прийняти лише ЄС, оскільки для українських товарів діє режим преференцій, введений ЄС в односторонньому порядку.
За словами П’ятницького, з моменту введення Європейським Союзом торгових преференцій Україні в квітні українські виробники вже на 100% вибрали квоту з постачання на європейський ринок яблучного соку (10 тисяч тонн) і меду (5 тисяч тонн). На 77% вибрано квоту з експорту м'яса птиці, більш ніж на 70% - із зернових.