ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

на тему:

«Встановлення прозорих «правил гри» на ринку насіння – шлях до економічного зростання АПК»

Організатор: Насіннєва асоціація України

Дата і час проведення: 07.08.2013, 14:00 -16:00

Місце проведення: Інформаційне агентство «УкрІнформ» (вул. Б. Хмельницького 8/16).

Контактний телефон: 044 393 2948

e:mail: seeds.ukraine.2010@gmail.com

Учасники:

Олександр Демидов – директор Департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України;

Сергій Блінченко - координатор Координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президентові України;

Олена Фоміна – Голова Правління Насіннєвої асоціації України

Валерій Хаджиматов – Виконавчий директор Насіннєвої асоціації України

Максим Рябушев – керівник бізнес-напрямку "Насіння", ТОВ «Байєр»

 

Також участь приймають: представники аграрного бізнесу, представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, державних установ, та інші, представники профільних рейтингових ЗМІ.

Підпунктом 214.1 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128/2013 передбачено внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про насіння і садивний матеріал".

15.07.2013 Мінагрополітики було офіційно оприлюднено текст проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів», яким пропонуються зміни і до Закону України « Про насіння і садивний матеріал».

У проекті пропонується внести зміни до Закону України “Про насіння та садивний матеріал”. Суть змін до попередньої редакції полягає у приведенні  положень  Закону у відповідність із базовими законодавчими актами у сфері сертифікації та підтвердження відповідності .

Разом з тим, запропонована система сертифікації насіння в якості -  оцінки (підтвердження) відповідності такого виду продукції, як насіння, концептуально відрізняється від нинішньої системи та потребує роз’яснення для учасників ринку.

На підставі заначеного пропонується обговорення проекту з питань:

відповідність механізму сертифікації насіння та садивного матеріалу із базовим законодавством України у сфері технічного регулювання та вимог СОТ і ЄС;

чітке визначення термінів, що у ньому вживаються, складу органів, які здійснюють державне управління та наділені повноваженнями з реалізації та формування державної політики в галузі насінництва та розсадництва;

усунення бар’єрів при ввезенні в Україну насіння і садивного матеріалу;

удосконалення механізму проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу, забезпечивши при цьому додержання принципів неупередженості, прозорості та доступності процедур підтвердження відповідності посівних якостей насіння та/або садивного матеріалу та конкурентних засад розвитку підприємницької діяльності у зазначеній сфері;

закріплення прав і обов’язків юридичних і фізичних осіб у сфері обігу насіння та садивного матеріалу.

Мета: гармонізація системи насінництва України з вимогами Світової організації торгівлі та Європейського Союзу у сфері сертифікації та підтвердження відповідності, посилення правових гарантій прав суб’єктів насінництва і розсадництва,  розмежування здійснення заходів державного нагляду (контролю) та сертифікації насіння, підвищення якості сільськогосподарської продукції.

Щодо акредитації на прес-конференцію звертатись за номером телефону                           + 380 44 393 2948 або за електронною адресою seeds.ukraine.2010@gmail.com.