Насіннєва асоціація України провела веб-конференцію на тему збору роялті у Канаді

12 грудня 2017 року Насіннєва асоціація України провела веб-конференцію «Система збору роялті у Канаді. Організаційні особливості». Через веб-зв'язок із Канади своїм досвідом у цій сфері поділилися експерти: Ентоні Паркер (Anthony Parker), Уповноважений представник офісу із забезпечення прав селекціонерів рослин Канади (Canada’s Plant Breeders Rights Office, PBRO); Дейв Кері (Dave Carey), виконавчий директор Канадської насіннєвої торгової асоціації (Canadian Seed Trade Association, CSTA) та Ерін Армстронг (Erin Armstrong), директор з виробничих і регуляторних питань, компанія Кантерра Сідс (CANTERRA SEEDS).

Участь у заході з української взяли представники компаній-членів асоціації (виконавчий директор – Григоренко С.; ТОВ «Сингента», «Лімагрейн», «КВС-Україна», «Прогрейн», «РАЖТ Семенс», «ДСВ-Україна», «Заатбау Україна»), представники ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції», юридичної компанії «Жанте Україна» та ННЦ «Інститут аграрної економіки». Конференція відбулася за підтримки Асоціації «Французька ділова спільнота в Україні» (CCIFU) і медійному висвітленні від Latifundistmedia.

У своїх виступах спеціалісти із Канади презентували організаційні особливості системи збору роялті. Зокрема, Дейв Кері розповів про діяльність Канадської насіннєвої торгової асоціації і те, як його організація сприяє нововведенням у цій галузі. Ентоні Паркер зупинився на тому, якою є наявна регуляторна система Канади в сфері захисту прав селекціонерів рослин і як відповідно до неї може відбуватися збір роялті та FSS (платежів за використання насіння для власних потреб). Виступ же Ерін Армстронг стосувався того, як весь сектор насінництва Канади, включно із виробниками та держорганами працюють над розробкою нових моделей процессу створення додаткової вартості, які пропонують різні підходи до збору роялті. При цьому, на ряду із роялті, мають враховуватися такі місцеві особливості, як так звані "товарні відрахування", які сплачуються товаровиробниками з кожної тони продукції і направляються на вдосконалення ринку і умов вирощення цієї продукції. Важливість роялті у ланцюжку створення вартості у Канаді пояснюється необхідністю пошуку нових варіантів фінансування для створення додаткової вартості по зерновим культурам, залученням більших інвестицій у селекцію нових сортів, а також для того, щоб приватні насіннєві компанії мали розуміння, що їх гроші, вкладенні у селекцію, будуть швидше повертатися до них завдяки оплаті за використання їх сортів.

Із матеріалами заходу можна ознайомитися у Розділі для членів асоціації.