Інформація щодо статусу використання неонікотіноїдів, тираму та диквату в ЄС

Представляємо Ваші увазі останніми регуляторні новини щодо використання неонікотіноїдів, тираму та диквату в ЄС

1. Неонікотіноїди

29 травня Європейська комісія опублікувала Регламенти, які ще більше обмежують використання клотіанідіна, імідаклоприда та тіаметоксама.

Щодо засобів захисту рослин (ЗЗР), які містять вказані три неоніки:

  • країни-члени ЄС мають зміни або відкликати існуючи дозволи на ЗЗР, що містять ці неоніки, не пізніше, ніж до 19 вересня
  • будь-який період відстрочки для використання ЗЗР, що мають вказані три неоніки, повинен спливти до 19 грудня.

Щодо реалізації на ринку та використання насіння, протруєного вказаними трьома неоніками:

  • з 19 грудня 2018 року не дозволяється реалізація чи використання насіння, протруєного ЗЗР, які містять вказані три неоніки, якщо тільки

насіння не передбачено для використання у стаціонарних теплицях, а

отриманий врожай залишається в стаціонарній теплиці протягом усього свого життєвого циклу

 

2. Тирам

У березні 2018 року після рішення, прийнятого Радою Європейської насіннєвої асоціації (ESA Board WG STAT), ESA розпочала опитування для обрахування економічної цінності насіння, протруєного тирамом. Результати дослідження, а також інформація щодо значущості тираму для насіннєвого сектору, були узагальнені у листі, направленому до європейських відомств DG SANTE, DG AGRI та DG TRADE. Сабін Юлікер, директор департаменту DG SANTE з безпеки харчових продуктів та кормів, відповіла на представлені питання, підсумувавши, що Європейська комісія планує дотримувати своє позиції не поновлювати реєстрацію тираму в якості протруювача насіння.

Голосування по цьому питанню мало відбутися на минулому тижні на засіданні Постійного комітету Єврокомісії, але було відкладено до липня. Власники реєстраційних документів відкликали їх заявку на використання засобу для його застосувань для обробки листя до проведення комітету, тому зараз ними підтримується лише використання засобу в якості протруювача насіння. Враховуючи це Єврокомісія має змінити свою пропозицію щодо непоновлення тираму для протруєння насіння.

 

3. Дикват

На минулому тижні на засіданні Постійного комітету Єврокомісія поставила голосування пропозицію не поновлювати реєстрацію активної речовини дикват. Ця пропозиція не отримала голосів кваліфікованої більшості, то ж тепер Єврокомісія має вирішити, чи вона подаватиме змінену пропозицію на розгляд на наступному засіданні Постійного комітету, або ж це питання буде винесено на обговорення Апеляційного комітету. Апеляційній комет – не є постійним органом, і представляє з себе процедурний інструмент, який дозволяє країнам-членам ЄС провести друге обговорення на вищому рівні представництва. Якщо буде прийнято рішення розгляду питання на Апеляційному комітеті, його засідання має відбутися 24 червня.

Реєстрація диквату спливає до липня 2018 року і, враховуючи, що до цього часу обговорення ще не будуть завершені, Постійний комітет проголосував за подовження реєстрації на один рік. Це адміністративна процедура, яка вже застосовувалися у схожих випадках. Фінальне голосування щодо диквату все ще може відбутися до липня 2019 року.